Flybrix – postavte si vlastný dron zo skladačky LEGO

ZDROJ | theupscout

Drony sa stali posledné dva rokmi veľmi populárnymi hračkami, ako pre deti, tak aj pre dospelých. Teraz však prichádza firma Flybrix so zaujímavým nápadom spojiť LEGO s dronmi a nechať na vás, aby ste si svojho drona sami postavili.

Balíček na zostavenie vlastného Flybrix LEGO dronu by mohol byť ideálnym darčekom na narodeniny, alebo pomaly sa blížiace Vianoce.

Momentálna uvádzacia cena základného balíčka je nastavená na 149 dolárov. Nájdete v ňom základné elektrické komponenty, niekoľko Lego kúskov na prepojenie a samozrejme to hlavné – figúrku pilota. Dron budete následne ovládať pomocou podporovanej aplikácie Flybrix Bluetooth Flight Control App.

octo_kit_149_765915bc-0467-40e4-8bc7-c69cc96afef3
ZDROJ | Flybrix

Pozrite siVyhrajte zberateľskú edíciu LEGO Ferrari autíčok od Shell

Ak chcete niečo náročnejšie, môžete si kúpiť Deluxe balíček za 189 dolárov. V ňom nájdete navyše diaľkové ovládanie na svoj dron.

octo_kit_189_e32806e8-f077-464b-a498-60e24ed4f39b
ZDROJ | Flybrix

Aj keď v krabici nájdete niekoľko elektrických súčiastok, stavebnica by mala byť pre deti bezpečná a zároveň jednoduchá. Postaviť funkčný dron je vraj možné do 15 minút.

https://www.youtube.com/watch?v=NzxD63AxMX0

Pozrite siLEGO – šesť vynálezov z legendárnej skladačky

Autori nápadu sa v reklame prezetujú, že sa jedná o jeden z mála dronov, ktorý je odolný voči nárazom. Najhoršie, čo sa vám môže stať je, že sa vám Lego rozpadne pri náraze do steny.

Určite sa jedná o zaujímavý nápad, ktorý si nájde svoju fanúšikovskú základňu ako medzi deťmi, tak určite aj medzi dospelými. Veď kto by si hneď teraz nechcel poskladať vlastný dron z LEGA?

ZdrojFlybrix

Komentáre k článku