Facebook začne zarábať aj na aplikácii WhatsApp, zdrojom príjmov budú firmy

WhatsApp používa zhruba miliarda ľudí denne, no Facebook sa do teraz sústredil iba na svoj Messenger, kde začal nedávno zobrazovať reklamy. Teraz chce začať zarábať aj na WhatsAppe.

Už sú to zhruba tri roky, čo Facebook kúpil četovaciu aplikáciu WhatsApp za neuveriteľných 22 miliárd dolárov. Od vtedy sa jej však ledva dotkol a sústredil sa najmä na svoje projekty. To sa má teraz zmeniť so systémom v ktorom by zarábal na firmách využívajúcich WhatsApp na komunikáciu so zákazníkmi

Pozrite siWhatsApp bude zadarmo, spoločnosť zrušila ročný poplatok

Podľa slov spoločnosti využíva WhatsApp mnoho firiem už dnes, vrátane malých podnikov až po nadnárodné korporácie. WhatsApp chce komunikáciu so zákazníkmi firmám zjednodušiť, vylepšiť a hlavne spoplatniť.

Prvou novinkou bude verifikácia autentickosti účtov. Oficiálne účty spoločností budú mať pri mene zelenú ikonu, ktorá bude používateľom dodávať istotu, že naozaj komunikuje so spoločnosťou. Podobne to dnes robí napríklad Twitter ale aj Facebook. Túto funkciu už testuje dlhšiu dobu s úzkou skupinou firiem a čoskoro by ju mal sprístupniť všetkým.

Pozrite siCez Facebook Messenger môžete zdieľať svoju aktuálnu polohu

Ďalšou zmenou prejde četovací systém, ktorý firmám umožní odosielať automatizované správy napríklad o pripravenej objednávke, plánovanom odlete alebo vybavení reklamácie.

Spoločnosti, ktoré sa chcú nové funkcie využívať už dnes, sa môžu prihlásiť do beta testovania na tomto odkaze. Práve tieto biznis účty chce WhatsApp spoplatniť, no zatiaľ nie je isté, či budú spoplatnené ihneď po otvorení alebo až po nejakom čase.

ZdrojWhatsApp Blog

Komentáre k článku