eWooky: nová čítačka s e-ink displejom a dlhou výdržou za 129 €

Slovenská spoločnosť Wooky predstaví v tomto roku svoju prvú elektronickú dotykovú čítačku e-kníh eWooky. Po úspechu série tabletov Wooky uvedených koncom minulého roka sa na trh dostáva novinka v podobe e-atramentovej čítačky elektronických kníh.

 eWooky

eWooky so sebou prináša však rôzne vylepšenia. Ako u jej predchodcov, bude aj eWooky vybavená slovenskou lokalizáciou a pripojením Wi-Fi. Vďaka aplikácii eWooky umožní čítačka nákup elektronických kníh a časopisov z partnerských e-shopov. Všetky slovenské i zahraničné tituly sú k dispozícii v slovenskom a českom jazyku, viac ako 1300 z nich je úplne zadarmo. Medzi nimi môžete nájsť aj náš časopis TECHBOX za prémiovú cenu – 1,60 €. Rovnako zvýhodnené je aj ročné predplatné

TIP: Časopis TECHBOX už aj v online svete!

Wooky tvrdí, že 260-gramová čítačka eWooky poskytne aj výbornú výdrž so zabudovanou 2 200 mAh batériou (v stand-by až mesiac). A bude v tom niečo pravdy, novinka totiž disponuje 6-palcovým dotykovým displejom na báze e-atramentu, takže nie je potrebné žiadne podsvietenie displeja. Rozlíšenie je príjemných 600 x 800 pixlov. Čítačke nechýba ani internetový prehliadač, čítačka SDHC kariet, či vlastná 4 GB pamäť. Jedinou nevýhodou je monochromatický displej so 16 odtieňmi sivej, takže obrázky si neprezriete v plnej kráse. Nevýhodu však kompenzuje cena – len 129 €!

 eWooky

Superčítačka

Superčítačka je nová možnosť na platforme Wooky, ktorá umožňuje prístup k viacerým knižniciam, teda rôznym užívateľským účtom. Stačí sa pripojiť s jedným z takto prepojených účtov do aplikácie Wooky čítačka alebo do eWooky. Všetky svoje knihy budú mať užívatelia v jednej čítačke bez ohľadu na to, v ktorom z Wooky obchodov ich kúpili. Zároveň je stále možné využívať elektronický obsah až v šiestich rôznych zariadeniach. Elektronická knižnica je potom k dispozícii na všetkých dostupných zariadeniach – stolnom počítači, notebooku, netboooku, mobilnom telefóne či tablete. Aplikácia Wooky je podporovaná najrozšírenejšími operačnými systémami – iOS, Android a Symbian, Windows (XP, Wista 7), Windows Mobile a Windows Phone. Na čítanie elektronických kníh a časopisov je v čítačkách eWooky pripravená aplikácia, pomocou ktorej je možné prehliadať, nakupovať a čítať elektronický obsah. Užívateľ tak získa prístup ako na internetový obchod, tak do svojej elektronickej knižnice.

 Wooky

Platby aj cez operátorov

Ďalšou novinkou, ktorú spoločnosť Wooky ako prvá uvádza na trh, je možnosť nielen knihu prostredníctvom čítačky kúpiť, ale tiež rovno zaplatiť cez mobilný telefón u všetkých operátorov mobilných sietí. Stačí odsúhlasiť sumu a potvrdiť, že užívateľ chce zaplatiť cez mobilný telefón, a obratom bude mať knihu stiahnutú vo svojej čítačke. 

Vlastná kniha v čítačke!

Absolútnou novinkou je nová služba Wooky – prevod e-knihy e-mailom. Ide o prevod akéhokoľvek formátu e-knihy do formátu podporovaného aplikáciou Wooky jednoduchým zaslaním dokumentu e-mailom. Pri registrácii dostane každý užívateľ vygenerovaný e-mail, na ktorý môže zaslať svoju e-knihu v ľubovoľnom formáte (Word, PDF, a pod.). Do 15 minút mu bude obratom zaslaná jeho e-kniha prevedená do formátu Wooky e-knihy, ktorá sa mu automaticky načíta do knižnice. Všetky svoje e-knihy si tak môže používateľ prezerať na jednom mieste.

Wooky tablet 2.0

Foto: Wooky

Komentáre k článku