Elon Musk buduje rozsiahlu sieť prepravných tunelov

Vizionár Elon Musk v poslednej dobe odkrýva svoj ďalší projekt. Jedná sa o podzemné tunely určené na presun, ktoré Musk už stihol ukázať aj na videu.

Po Tesla a SpaceX prichádza ďalšia spoločnosť Elona Muska, ktorá nám môže od základov zmeniť život. Pod príznačným názvom The Boring Company buduje sieť podzemných tunelov určených autám, ktoré budú jazdiť na elektrických dráhach. Rýchlosť má byť až 201 kilometrov za hodinu. Tomu už vravíme skutočne rýchla preprava. Prvotné testy prebehli úspešne ako je aj vidieť vo videu.

Pozrite siChce Elon Musk vŕtať tunely, alebo len vtipkuje?

Prvý tunel bude smerovať z letiska v Los Angeles, LAX, a následne bude pokračovať do Culver City, Santa Monica, Westwood a Sherman Oaks. Podľa Muskovych postov na Instagrame majú ostatné tunely pokryť celú časť Los Angeles.

Entry hole, staging area and starting tunnel for Boring Machine 1 (aka Godot) now complete

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Pozrite siElon Musk neprestáva šokovať. Tentoraz chce internetom pokryť celý svet

Čo sa týka časovej úspory, kým cesta z Westwoodu na letisko trvá pri doprave v Los Angeles okolo 40 minút, s tunelom bude trvať iba päť minúť.

Musk zároveň pracuje na špeciálnych strojoch, ktoré budú tunely prehlbovať a posilňovať, čiže sa tým aj ušetria náklady.

Cutterhead in operation at standard industry speed. Planning to jack this up by a factor of ten or more.

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Pozrite siElon Musk zakladá Neuralink. Chce tvoriť kyborgov?

Prvé vrtné zariadenie dostalo príznačné pomenovanie Godot podľa klasickej hry Čakanie na Godota, ktorá popisuje existencionalizmus a prokrastináciu. Musk sľúbil, že po dokončení zostavenia vrtného zariadenia spraví závod medzi rýchlosťou Godota a jeho domácim zvieratkom, ktorým je malý slimák.

Jedná sa o skutočne revolučný nápad a nepochybujeme, že The Boring Company bude mať rovaký úspech ako všetky spoločnosti Elona Muska. Vďaka tomuto vizionárovi si niektorí z nás môžu zajazdiť v autách Tesla, cestovať do vesmíru, čoskoro cestovať cez Hyperloop a pravdepodobne aj cez tunely pod Kaliforniou.

ZdrojElon Musk Instagram

Komentáre k článku