Dyson Digital Slim: v digitálnej bezdrôtovej dobe treba aj taký vysávač

Anglický výrobca špičkových vysávačov, sušičov a ventilátorov nedávno predstavil ultramobilnú verziu svojho slávneho vysávača s technológiou Root Cyclone. Model Digital Slim je na baterky, no jeho výkon je vraj omnoho vyšší ako pri iných batériových vysávačoch.

 Dyson Digital Slim

V súčasnej digitálnej a bezdrôtovej dobe je názov vysávača Dyson veľmi priliehavý. Dyson Digital Slim je akási zmenšená verzia klasických modelov. Zmenšený je hlavne motor a nádoba na odpad. Napriek tomu sa výrobcovi podarilo do malého tela vpratať dômyselnú technológiu Root Cyclone, ktorou sú Dyson vysávače také preslávené.

Dyson Digital Slim

Hoci sú hlavné časti malé a ideálne na nosenie, resp. obsluhovanie jednou rukou, príslušenstvo k Digital Slimu je plnohodnotné. Za 299 € tak dostanete nielen trojicu malých nadstavcov, ale i pevnú teleskopickú trubicu a veľký nadstavec na podlahu. Za príplatok si môžete dovoliť aj motorizovaný nadstavec s veľkými kefami.

Dyson Digital Slim

Výrobca tvrdí, že vďaka 22,2 V Li-Ion batérii je schopný plnohodnotne slúžiť 20 minút. Samozrejme je to neporovnateľne menej ako pri klasických vysávačoch, no v tomto prípade platíte daň za mobilitu. Daň je však poriadne vysoká, hlavne ak sa ešte raz pozriete na cenu. Využitie je jasné – krátke vysávanie drobných nečistôt, napríklad okolo pracovného stola, no využitie by si našiel aj ako vysávač v malých bytoch či internátoch.

 Dyson Digital Slim

Foto: Dyson

Komentáre k článku