DVB-T multimediálny prehrávač, ktorý zvládne 50 formátov aj online služby

Pozvoľný ústup optických diskov a naopak rýchly rozvoj online distribúcií vytvára živnú pôdu pre rôzne multimediálne prehrávače. ASUS, inak známy ako výrobca počítačov, na tejto príležitosti postavil rad O!Play. Už sme videli miniatúrne zariadenie, verziu s Blu-ray mechanikou i variant s podporou pre interné hardisky. Štvrtý člen rodiny je malý a jednoduchý.

ASUS O!Play Media Pro

ASUS O!Play Media Pro totiž nedisponuje ani optickou mechanikou, ani šachtou na HDD, vystačiť si musíte s externými alebo online zdrojmi. Jadro výbavy však tým neutrpelo a navyše môžeme očakávať lepšiu cenu. Základom je prehrávanie multimediálnych súborov z USB konektora (žiaľ iba verzie 2.0) alebo pamäťových kariet. Veľkou výhodou je podpora až 50 rôznych formátov, nemalo by tak dôjsť k nepríjemnému hláseniu o nekompatibilite médií. Okrem tradičných zdrojov je možné súbory „natiahnuť“ aj zo smartfónu či počítača, na čo slúži rýchle Wi-Fi 802.11n vrátane Wi-Fi Direct a gigabitový sieťový konektor. Nechýbajú však ani online služby – YouTube, Flickr, Weather a viacero iných.

ASUS O!Play Media Pro

Prítomný je aj DVB-T tuner s elektronickým programovým sprievodcom, hoci ten má integrovaný každý novší televízor. USB nahrávanie sa zrejme nekoná, takže tento komponent je trochu zbytočný. Obrazový i zvukový výstup primárne zaobstaráva mini HDMI, v balení nájdete aj kábel, takže problémy s redukciou odpadajú. ASUS opäť na diaľkový ovládač umiestnil „like“ tlačidlo pre zdieľanie obsahu na Facebooku jediným kliknutím. Zadné dvierka pre ďalšie vylepšenia si výrobca necháva v podobe možnosti aktualizovať firmvér. Poteší aj spotreba zanedbateľných 10 W. Žiaľ cenu ani dostupnosť novinky nepoznáme.

ASUS O!Play Media Pro

Zdroj a foto: ASUS

Komentáre k článku