Duracell Powermat WiCC: už žiadne ohavné kryty pre bezdrôtové dobíjanie

duracell-powermat-wicc_ico

Spoločnosť Duracell pravdepodobne všetci poznáme vďaka reklame so zajačikmi na baterky, ktoré vydržia až niekoľko násobne dlhšie. Možno menej ľudí však vie, že spoločnosť Duracell nedávno odkúpila známu firmu Powermat, ktorá sa zaoberá bezdrôtovým nabíjaním smartfónov. Počas MWC 2012 sme tak mohli na vlastné oči vidieť ich prvý spoločný výtvor.

Duracell Powermat WiCC

Indukčné alebo bezdrôtové nabíjanie nie je žiadnou novinkou. Už ste sa na našich stránkach mohli dočítať o bezdrôtovej nabíjačke pre známu Apple Magic Mouse, prípadne o riešení spoločností Energizer alebo Powermat. Práve posledná spomínaná spoločnosť sa preslávila indukčnými nabíjačkami pre rôzne smartfóny. Tieto nabíjačky však okrem toho, že boli pomerne finančne náročné vyžadovali pre svoje správne fungovanie veľké a nie vždy vzhľadné kryty, ktoré tento spôsob nabíjania umožňovali. Potom ako sa Powermat odkúpením dostal pod krídla spoločnosti Duracell je jasné, že týmto časom bude čoskoro koniec. Na scénu totižto prichádza WiCC, ktorý spoločnosť Duracell nezabudla náležite odprezentovať počas mobilného sviatku MWC 2012 v španielskej Barcelone. WiCC je skratka pre Wireless Charging Card (bezdrôtová nabíjacia karta) a svojmu názvu nie je WiCC nič dlžný. Skutočne sa jedná o malú kartu, ktorú by sme čoskoro mohli umiestniť pod kryt väčšiny súčasných smartfónov a nabíjať ich tak bezdrôtovo bez potreby ohavných a veľkých krytov.

Duracell Powermat WiCC

Spoločnosti sa do tejto ultratenkej karty podarilo vtesnať všetky potrebné obvody a prvky, ktoré bežne nájdeme vo väčšine ich zariadení pre indukčné nabíjanie, pričom môže fungovať aj ako suplovaná NFC anténa pre smartfóny vybavené touto technológiou. Samozrejme v prípade tohto riešenia bude potrebná aj mierna podpora so strany výrobcov, ktorý budú musieť vo svojich smartfónoch vytvoriť miesto pre uloženie WiCC a tiež vyviesť konektory potrebné pre nabíjanie a kontrolovanie stavu nabitia pomocou samostatnej aplikácie vo vašom smartfóne. Riešenie je to aj napriek tomu prelomové, nakoľko postačí položiť smartfón, v ktorom máte takúto kartu implementovanú na indukčnú podložku a nabíjanie sa môže začať. Nestratíte pritom ani elegantný dizajn vášho obľúbeného smartfónu a obávať sa nemusíte ani z toho, že narastie jeho hrúbka. V španielskej Baercelone sme mali možnosť vidieť implementovanú kartu WiCC priamo pod krytom Samsungu Galaxy SII, nakoľko zadný kryt tohto smartfónu umožňuje jej umiestnenie bez potrebných úprav. Ak by ste si radi čoskoro takúto kartu do svojho smartfónu zadovážili budete si musieť ešte nejakú dobu počkať, nakoľko do jej uvedenia na trh ešte ostáva spoločnosti Duracell vyriešiť niekoľko problémov, isté však je, že nás čaká krásna bezdrôtová budúcnosť.

Duracell Powermat WiCC

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku

 • noro

  cudujem sa ze to este neni samozrejmostou kazdeho mobilu v dnesnej dobe.. kazdopadne dufam ze uz coskoro bude :)

 • Win

  Vyhrajte Samsung Galaxy Note
  Súťaž je zdarma

  Click to: http://doublefortune.blogspot.com/ 

 • x5686

  účinnosť káblového a bez-káblového prenosu energie je často spochybňovaná. keby to tak spochybňovali všetci, tak by sme dnes vôbec nevedeli čo je to napríklad indukčná varná doska. V dnešnej dobe myslím úplne samozrejmá vec. prečo asi? indukčná technológia v kuchyni je o 50% úspornejšia ako plyn a elektrické platne. tiež o 30% úspornejšia ako sklo-keramická varná doska. takže ono to asi, až tak stratové nebude.
  keď si predstavím že nabíjací modul by sa premietol alebo zabudoval rovno do skoro celej plochy pracovného stola. a nabíjať by ním bolo možné notebook, alebo tablet + mýš a ten spomínaný mobil súčasne. poprípade aj náramkové hodinky ktoré by mal človek na ruke. tak by som celkom rád prišiel, nie o spomínaných 20 cm kábla. ale možno aj o dva metre kábla. a nemusel by som sa pri tom báť, že mi o ten kábel zakopnú deti, pretože tie káble by boli proste minulosť.
  teraz som pustil do éteru myšlienku, ktorej keď sa chytí správny človek tak na nej dokáže pekne zarobiť. Ide len o to kto si to dá skôr patentovať.

  môj príspevok zhrniem do ďalšej myšlienky… ľudia bez fantázie ako je Jan, sú tomuto svetu na nič. prajem príjemný deň.