Duracell Powermat WiCC: už žiadne ohavné kryty pre bezdrôtové dobíjanie

Spoločnosť Duracell pravdepodobne všetci poznáme vďaka reklame so zajačikmi na baterky, ktoré vydržia až niekoľko násobne dlhšie. Možno menej ľudí však vie, že spoločnosť Duracell nedávno odkúpila známu firmu Powermat, ktorá sa zaoberá bezdrôtovým nabíjaním smartfónov. Počas MWC 2012 sme tak mohli na vlastné oči vidieť ich prvý spoločný výtvor.

Duracell Powermat WiCC

Indukčné alebo bezdrôtové nabíjanie nie je žiadnou novinkou. Už ste sa na našich stránkach mohli dočítať o bezdrôtovej nabíjačke pre známu Apple Magic Mouse, prípadne o riešení spoločností Energizer alebo Powermat. Práve posledná spomínaná spoločnosť sa preslávila indukčnými nabíjačkami pre rôzne smartfóny. Tieto nabíjačky však okrem toho, že boli pomerne finančne náročné vyžadovali pre svoje správne fungovanie veľké a nie vždy vzhľadné kryty, ktoré tento spôsob nabíjania umožňovali. Potom ako sa Powermat odkúpením dostal pod krídla spoločnosti Duracell je jasné, že týmto časom bude čoskoro koniec. Na scénu totižto prichádza WiCC, ktorý spoločnosť Duracell nezabudla náležite odprezentovať počas mobilného sviatku MWC 2012 v španielskej Barcelone. WiCC je skratka pre Wireless Charging Card (bezdrôtová nabíjacia karta) a svojmu názvu nie je WiCC nič dlžný. Skutočne sa jedná o malú kartu, ktorú by sme čoskoro mohli umiestniť pod kryt väčšiny súčasných smartfónov a nabíjať ich tak bezdrôtovo bez potreby ohavných a veľkých krytov.

Duracell Powermat WiCC

Spoločnosti sa do tejto ultratenkej karty podarilo vtesnať všetky potrebné obvody a prvky, ktoré bežne nájdeme vo väčšine ich zariadení pre indukčné nabíjanie, pričom môže fungovať aj ako suplovaná NFC anténa pre smartfóny vybavené touto technológiou. Samozrejme v prípade tohto riešenia bude potrebná aj mierna podpora so strany výrobcov, ktorý budú musieť vo svojich smartfónoch vytvoriť miesto pre uloženie WiCC a tiež vyviesť konektory potrebné pre nabíjanie a kontrolovanie stavu nabitia pomocou samostatnej aplikácie vo vašom smartfóne. Riešenie je to aj napriek tomu prelomové, nakoľko postačí položiť smartfón, v ktorom máte takúto kartu implementovanú na indukčnú podložku a nabíjanie sa môže začať. Nestratíte pritom ani elegantný dizajn vášho obľúbeného smartfónu a obávať sa nemusíte ani z toho, že narastie jeho hrúbka. V španielskej Baercelone sme mali možnosť vidieť implementovanú kartu WiCC priamo pod krytom Samsungu Galaxy SII, nakoľko zadný kryt tohto smartfónu umožňuje jej umiestnenie bez potrebných úprav. Ak by ste si radi čoskoro takúto kartu do svojho smartfónu zadovážili budete si musieť ešte nejakú dobu počkať, nakoľko do jej uvedenia na trh ešte ostáva spoločnosti Duracell vyriešiť niekoľko problémov, isté však je, že nás čaká krásna bezdrôtová budúcnosť.

Duracell Powermat WiCC

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku