DJI sa môže pochváliť novými stabilizátormi pre smartfóny a foťáky

Čínska firma DJI, ktorá sa venuje profesionálnym dronom, je známa aj svojimi stabilizátormi pre smartfóny, tzv. gimbaly. Najnovšie prichádza so stabilizátorom aj pre váš fotoaparát.

Začnime s DJI Osmo Mobile, známym stabilizátorom pre smartfóny. Firma DJI na výstave CES 2018 ukázala pokračovanie tohto úspešného produktu v podobe DJI Osmo Mobile 2. Okrem zmeny dizajnu a materiálov sa zmenilo aj ovládanie.

recenziaDJI Osmo Mobile 2 – urobí z vás tento stabilizátor počas leta profíka?

Okrem zmeny rozvrhnutia tlačidiel sme sa dočkali aj prídavku v podobe zoom slideru.

ZDROJ | DJI

Osmo Mobile je naďalej troj-uhlový stabilizátor, tentokrát vyrobený z nylonu miesto kovu ako tomu bolo pri prvej generácii. Osmo najnovšie umožňuje portrétové natáčanie, čo určite poteší milovníkov Instagram Stories. Zmenou prešla aj batéria, ktorá sa už nedá vymeniť ako pri prvej sérii. Na jedno nabitie by malo DJI Osmo Mobile 2 vydržať 15 hodín.

Najlepšie na tom je, že sa znížila aj cena, ktorá je síce stále vysoká, no našťastie prijateľná a to 129 dolárov. Gimbal bude dostupný už 23. januára a bude sa dať kúpiť v Apple Store. Neskôr by sa mal dať zohnať aj v DJI retail obchodoch.

ZDROJ | DJI

Pozrite siEpson a DJI prinášajú virtuálneho drona do vašej domácnosti

DJI na CES 2018 debutovalo aj ručným stabilizátorom pre zrkadlovky a CSC fotoaparáty v podobe DJI Ronin-S. V podstate sa jedná o podobný gimbal, len s úpravou pre veľké fotoaparáty.

ZDROJ | DJI

Otázna je samozrejme kompatibilita, keďže väčšie fotoaparáty nie sú zrovna ľahké. DJI však hovorí o podpore kúskov ako Canon 5D line, Panasonic GH-series či Sony Alpha. Pri DJI sa však môžeme spoľahnúť na kvalitu a pohodlné ovládanie, ktoré zatiaľ veľa firiem neponúka.

DJI Ronin-S bude dostupný až v druhom štvrťroku 2018 za zatiaľ nešpecifikovanú cenu. Veríme, že sa zmestíme do 300 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojDJI

Komentáre k článku