Dish AirTV – Android TV box s detským dizajnom, ale podporou Ultra HD

Dish na výstave CES 2017 predstavilo nový TV box s Androidom a podporou 4K Ultra HD rozlíšenia. Dizajn si však zamilujú hlavne deti.

Dish AirTV 3
ZDROJ | Dish

Príchod 4K Ultra HD rozlíšenia prišlo, ako je tomu už zvykom, najskôr do televízorov. Ani dnes však stále nie je ľahké nájsť dostatok obsahu práve v tejto kvalite.

Pozrite siS novou kamerou Yi 4K+ môžete natáčať v 4K Ultra HD pri 60 fps

Dish AirTV je top box, ktorý v sebe skrýva Android TV, ktorý kombinuje so svojou vlastnou službou, Sling TV. Nájdete tu tiež podporu pre bezdrôtovú anténu, a tak môžete ľahko prechádzať medzi klasickým vysielaním a tým, čo ponúkne Android.

Dish AirTV 2
ZDROJ | Dish

Spoločnosť do popredia dáva hlavne Netflix a YouTube. Ich skratky si všimnete aj na diaľkovom ovládači. Tieto dve služby momentálne ponúkajú najviac mediálneho obsahu s rozlíšením 4K Ultra HD. Pomaly sa však doťahuje aj Google Play s jeho databázou filmov na požičanie či zakúpenie. Nájdete tu však i aplikácie a hry optimalizované pre Android.

google-play
ZDROJ | Google Play

Okrem rýchlej voľby pre Netflix či Google sa v ovládači nachádza aj skratka pre už spomíaný SlingTV a zabudovaný mikrofón, na ľahšie ovládanie celého systému. Na komunikáciu používa infračervený port.

Pozrite siNVIDIA Shield TV – je toto budúcnosť konzol?

Dish AirTV sa bude predávať v dvoch variantoch. Lacnejší, 100 dolárový model sa bude dodávať bez antény, ktorú však bude môcť dokúpiť za 40 dolárov. Drahšia alternatíva bude stáť 130 dolárov a ponúkne už aj bezdrôtový adaptérový kit na pozeranie klasických TV programov.

ZdrojAirTV

Komentáre k článku