Daimler Jouley – s týmto elektroautobusom by sme do školy chodili aj my

Americké deti sa majú na čo tešiť. Už v roku 2019 ich začne voziť do školy parádny autobus od nemeckého Daimleru. Daimler Jouley sa môže pochváliť elektrickým motorom a slušným dojazdom.

https://www.youtube.com/watch?v=9Grsx17wv4k

Autobus Saf-T-Liner C2, ktorý však dostal jednoduchšiu prezývku Jouley, začne brázdiť americké cesty už v roku 2019. Na prvý pohľad vyzerá školský autobus rovnako ako všetky ostatné, no pod kapotou sa predsa len ukrýva elektrický motor.

Kapacita 81 študentov, 160 kWh batéria a dojazd na jedno nabitie 160 kilometrov. Niekto si možno pomyslí, že dojazd nie je vysoký, no autobus vraj umožňuje jednoduchú výmenu batérií.

https://www.youtube.com/watch?v=VB5KTlQEOdY

Pozrite siDaimler investuje do rekordných batérií. Elektromobil „natankujete“ za 5 minút

Nabíjanie autobusu trvá 8 hodín a autobus Daimler Jouley má v sebe zabudované aj bezpečnostné prvky a systémy na diagnostiku. Nechýba tiež sledovanie lokality a monitorovanie v reálnom čase.

Jouley nie je prvým školským autobusom do škôl, no je prvým veľkým hráčom v tejto oblasti. To znamená, že sa pravdepodobne dočkáme podobných krokov aj od ostatných značiek.

Daimler sa hrnie do elektrických áut vo veľkom štýle. Táto spoločnosť tiež plánuje vyrábať novú značku veľkých nákladiakov a autobusov, ktoré budú jazdiť na elektrinu, E-FUSO. Spoločnosť Daimler do tejto značky investovala už 10 miliárd dolárov. Cenu Jouley autobusu však zatiaľ nevieme.

ZDROJ | Daimler

Pozrite siDaimler predbehol Teslu, predstavil plne elektrické nákladné auto

 

Po tom, čo viacero krajín postupne zakazuje dieselové a benzínové autá sa začali viaceré automobilky orientovať na alternatívy, z ktorých je zatiaľ najrozšírenejšia práve elektrická mobilita.

Postupne tak budeme svedkami ako všetky automobilky prechádzajú na elektrické autá a prepravu. Daimler Jouley tak zaručene nebude posledným projektom školského autobusu.

Čo na elektromobilitu hovoríte vy a ako sa vám páči tento sympatický školský autobus od Daimleru?

Zdrojhttp://thomasbuiltbuses

Komentáre k článku