CoPilot GPS: bezplatná alternatíva Google Maps pre Android a iOS

Navigáciu od spoločnosti ALK Technologies s názvom CoPilot ste mohli už dlhšie nájsť v App Store vášho iPhonu a v obchode Google Play vo vašom Android smartfóne. Doposiaľ bola však platená. Tentokrát, tam konečne môžete nájsť aj verziu zadarmo. Samozrejme je tam nejaké to „ale“.

CoPilot Live GPS

V App Store vášho iOS zariadenia, alebo v obchode Google Play môžete nájsť navigáciu CoPilot GPS úplne zadarmo. Navigácia je navyše plne lokalizovaná do našej rodnej reči. Aj vy by ste čakali v tomto momente, že vám poviem formulku typu „aplikácia je zadarmo, ale mapy sú za desiatky eur“? No vedzte, že nepoviem. K aplikácii samotnej totižto dostanete zadarmo aj jednu vybranú mapu. Zadarmo bude síce len jedna vami zvolená mapa, ale v prípade, že si vyberiete mapy Strednej a východnej Európy získate zadarmo v jednom balíku nielen mapu Slovenska, ale aj Českej republiky, Maďarska, Slovinska, Chorvátska, Estónska, Poľska, Lotyšska a Litvy. To je už pomerne slušný balík máp pre offline využitie zadarmo, čo myslíte?

CoPilot Live GPS

Samozrejme, aby nebolo všetko jednoduché a až tak úplne zadarmo, aj tu nájdete povestný „háčik“. Za ostatné, alebo doplnkové mapy si priplatíte 29,99 € podľa výberu. Navyše bezplatná navigácia postráda niektoré z funkcií, na ktoré sme u platených navigácii zvyknutí. Chýbať teda bude napríklad plnohodnotná 3D turn-by-turn hlasová navigácia, za ktorú si budete musieť formou doživotnej licencie priplatiť 19,99 €. Rovnako si priplatíte 12,49 € za dopravné informácie. Bezplatná aplikácia CoPilot však vo svojej základnej verzii ponúka množstvo funkcií, ktoré ocenia najmä menej nároční užívatelia. Nechýba množstvo bodov záujmu, 2D mapy pre offline použitie s možnosťou vytvorenia a editovania trasy pre auto, autobus, nákladné auto, cyklistu, ale aj chodca. Poteší aj možnosť navigácie na súradnice, ktoré môžete zadať priamo, alebo dokonca vyexportovať z fotografie uloženej v albume. Sociálne závislých poteší možnosť zdieľania polohy na sociálnych sieťach Twitter a Facebook.

CoPilot Live GPS

Foto: CoPilot GPS, Techbox

Komentáre k článku