Casio V-T5000: Odolný tablet s Androidom 4.0

S príchodom dotykového ovládania prišiel aj strach o poškodenie veľkej obrazovky smartfónu pádom, alebo poškriabaním. Strach je ešte väčší v prípade veľkých displejov tabletov. Práve preto vznikajú odolné verzie, ktoré sa neopatrného zaobchádzania neboja. Medzi podobné tablety patrí aj nové Casio V-T5000.

Casio V-T5000

Keď povieme názov japonskej spoločnosti Casio, väčšina z nás si pravdepodobne predstaví namakané náramkové hodinky, najlepšie s veľkým logom, „G-SHOCK“. Japonské Casio však toho v sebe skrýva oveľa viac a úprimne musím povedať, že je celkom škoda, že s množstvom zariadení tohto výrobcu sa na našom trhu ani nestretneme. Obdobný osud pravdepodobne čaká aj nový Android tablet, ktorý Casio práve predstavilo. Casio V-T5000, ako sa tento priateľ do dažďa volá je však celkom slušne vybaveným Android tabletom, ktorý pobeží na predposlednej verzii operačného systému vyhľadávacieho giganta.

Casio V-T5000

O dostatočne rýchle odozvy Androidu 4.0 sa bude starať dvojjadrový procesor Texas Instruments OMAP 4460, taktovaný na 1,5 GHz, ktorému bude pomáhať 1 GB operačnej pamäte. V rámci dátovej konektivity nebude chýbať Wi-Fi, Bluetooth 4.0, ale ani NFC. V prípade modelu V-T5000GE budete môcť navyše využívať internet kdekoľvek vďaka integrovanému 3G modulu. Displej s uhlopriečkou 10,1“ bude podporovať multitouch a okrem vašich prstov budete môcť použiť aj špeciálne pero, ktoré sa bude predávať samostatne. Samozrejme tou najväčšou výhodou oproti konkurencii ostáva aj naďalej jeho zvýšená odolnosť. Vďaka nej si V-T5000 hravo poradí s pádom z výšky jedného metra a vrásky na čele mu istotne nebude robiť ani prach, alebo postriekanie vodou. Preto sa môže pýšiť tým, že jeho odolnosť spĺňa parametre medzinárodnej normy IP54. Bohužiaľ informácie o cene, ale ani o dostupnosti na svetových trhoch nie sú dostupné.

Casio V-T5000

Foto: Casio, phonearena.com

Komentáre k článku