Canon má novú vlajkovú loď medzi projektormi

Vysokovýkonné inštalačné projektory radu XEED z produkcie japonskej spoločnosti Canon si svoje miesto na trhu vybojovali najmä vďaka vysokému svetelnému výkonu, moderným funkciám a bohatým možnostiam prispôsobenia. Inak tomu nebude ani v prípade najnovšieho modelu WUX5000, ktorý sám výrobca označuje ako novú vlajkovú loď medzi inštalačnými projektormi svojho portfólia.

Canon XEED WUX5000

Projektory radu XEED nie sú určené pre domáce použitie ale ich miestom sú najmä veľké prezentačné miestnosti, posluchárne, podnikové priestory alebo múzeá. Tak ako aj všetky predchádzajúce modely aj v prípade novinky s označením WUX5000 sa môžete tešiť na vysokú obrazovú kvalitu aj v prípade použitia vo veľkej miestnosti. Potešením pre budúcich majiteľov je možnosť využitia trojice objektívov, ktoré ešte vylepšia využitie tohto modelu v špecifických priestoroch. Nájdete medzi nimi štandardný objektív s optickým priblížením, ktorý sa hodí pre väčšinu bežných inštalácií, teleobjektív určený najmä pre väčšie priestory a nakoniec širokouhlý objektív s pevným zaostrením vhodný pre spätnú projekciu. Vo všetkých objektívoch sa odráža dlhoročná tradícia tejto japonskej spoločnosti a tak si môžete kvalitný obraz užívať na rozmeroch od 40“ až po 600“ a to pri projekčnej vzdialenosti až do 48,5 metra.

Canon XEED WUX5000

Ak budete počas svojej prezentácie premietať najmä videá a fotografie, istotne oceníte svietivosť až 5 000 lúmenov, vďaka čomu sa môžete tešiť na realistický jas farieb. Vysokú optickú kvalitu zabezpečujú panely LCOS, vďaka ktorým sa nestretnete s nežiadúcimi efektami ako dúha alebo mriežka. Technológia Colour Matching Technology (CMT) sa naopak postará o verné zobrazenie farieb, ktoré sa podľa informácii výrobcu približuje profesionálne kalibrovanému monitoru s RGB. V prípade, že vyžaduje obraz kombinovaný z niekoľkých projektorov naraz istotne oceníte motorizovaný posun objektívu v rozmedzí 0,5 pixela v horizontálnom a vertikálnom smere, ktorý ovládate priamo na projektore alebo pomocou diaľkového ovládania. 360 stupňová projekcia naopak umožní využitie projektora Canon XEED WUX5000 aj v špecifických projekciách, ktoré vyžadujú premietanie pod rôznymi uhlami z dôvodu dosiahnutia špeciálnych efektov. Nový projektor Canon XEED WUX5000 bude dostupný v priebehu prvého štvrťroka 2012 za zatiaľ nestanovenú cenu. Po úspechoch predchádzajúceho modelu WUX4000 má však aj novinka riadne našliapnuté a istotne osloví množstvo nových zákazníkov.

Canon XEED WUX5000

Foto: Canon

Komentáre k článku