Campus Party: Najväčší technologický festival, ktorý chce zmeniť Európu

Campus Party začínal v roku 1997 ako jednodenný festival v Španielku. Odtiaľ sa rozšíril do krajín Južnej Ameriky. Postupne sa stával populárnejším, až sa nakoniec transformoval do týždennej podoby. Jeho cieľom je spojiť skupiny vývojárov, hráčov, geekov či hackerov, aby medzi sebou diskutovali na určené témy, ako voľne šíriteľný softvér, hráčsky priemysel, sociálne média a podobne.


Campus Party

Campus Party si na svete vytvoril základňu približne 200 000 účastníkov, ktorí ho v rôznych častiach sveta navštívili a navštevujú. V Berlíne sa táto akcia po prvýkrát odohrá na starom letisku Tempelhof, kde bude postavených celkom 11 pódií. Na nich sa odohrá behom týždňa viac než 600 hodín odborných rozhovorov, seminárov a diskusií. Navštíviť a vystúpiť na festivale sa chystajú osobnosti ako spoluzakladateľ spoločnosti AppleSteve Wozniak, vedec Stephen Hawking, bývalý viceprezident USA Al Gore alebo Tim Berners- Lee, ako jeden z otcov internetu.

Campus Party

Diskusie a semináre by sa mali viesť na 24 rôznych predpripravených tém, ktoré spadajú do 16 oblastí. Hlavným cieľom Campus Party v Berlíne je „zmeniť zdrojový kód Európy“ a tým ju premeniť na lepšie miesto. Celá akcia sa koná pod záštitou Európskej komisie a spoločností Futura Networks a Telefónica so značkou O2. Campust Party v Berlíne bude zatiaľ najväčší technologický festival v Európe, kde sa má stretnúť vo vyhradených priestoroch až 10 000 návštevníkov. Okrem spomínaných diskusií na návštevníkov čakajú rôzne súťaže, atrakcie či tzv. hackathony, kde sa jednotlivci alebo družstvá pokúšajú riešiť rôzne programátorské problémy.

Campus Party

Až z 10 000 vstupeniek bude 5 000 rozdaných zdarma. Stačí sa zapojiť do projektu a napísať nápad k Európskej digitálnej agende. Ak sa na vás usmeje šťastie, tak ubytovanie, vstupenku a dopravu do Berlína budete mať zabezpečenú. Platená vstupenka stojí 128 €. Viac informácií sa dozviete na oficiálnej stránke Campus Party aleboFacebooku či Twitteri.

Campus Party

Foto: Wikipedia, Facebook

Komentáre k článku