Burn It Down – ponurá hra s jednoduchým ovládaním

Časy, kedy mal takmer každý majiteľ smartfónu aspoň jednu hru zo série Angry Birds sú pomaly preč. Dnes je na Google Play či AppStore kopa aplikácií, ktoré stoja za skúšku a takisto je oveľa ľahšie ich nájsť. Burn It Down vyniká retro prostredím a jednoduchým ovládaním.

Podstatou hry je nájsť ženu, ktorú zrazu neviete nájsť. To však nebude také ľahké, ako to už býva. Cestou vás budú čakať nástrahy a ovládanie je jednoduché, to však neznamená, že sa hra ľahko aj ovláda.

burn-it-down

Už úvodné menu naznačuje, že pôjde o ponurú atmosféru s retro dizajnom. Na výber sú len tri možnosti a nastavenia zvuku. Nás však zaujíma hlavne prvá možnosť, a tou je samotná hra.

burn-it-down-3

Úrovne sú ladené do tmavých farieb. V každej z nich na hráča čaká množstvo nástrah, ktoré si na prvý pohľad ani nemusí všimnúť. Vidíte ten pichľavý štvorec v ľavom hornom rohu? Ten na vás spadne v momente, keď sa ku nemu priblížite.

Pozrite siFleksy – najrýchlejšia klávesnica na svete

A aké je teda ovládanie? Nenájdeme tu žiadne ovládacie prvky, ktoré by jasne ukazovali, ktorým smerom sa postava vydá. Napriek tomu sú tu. Po stlačení pravej strany sa charakter vydá do pravej strany a naopak. Zaujímavo je vyriešené skákanie.

Postava skočí po prejdení väčšej vzdialenosti, ktorú potrebuje na akýsi rozbeh. Niekedy sa tak môže stať, že na to zabudnete a presne na tom sú jednotlivé úrovne postavené. Zmiasť hráča.

burn-it-down-4

Ak chcete podporiť vývojára, zakúpiť horror mód alebo len potrebujete poradiť, ako prejsť úroveň, vnútroherné nákupy sú k dispozícii. Zámerne som nespomenul možnosť odstrániť reklamy, pretože ich je skutočne málo. Takisto som sa zatiaľ nestretol s prípadom, kedy by som potreboval pomôcť s riešením levelu.

Burn It Down84%

Veľkosť:
17 MB
Platforma:
Android 2.3+, iOS 5.1.1+
Cena:
0,00 €

Burn It Down si vás získa zábavou a rozmýšľaním. Ponúka síce nákupy v aplikácii, veľmi ľahko sa im však vyhnete. Taktiež je veľmi nenáročná na hardvér a na jej hranie nie je potrebný internet.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku