BugASalt: zbraň, ktorá na komáre strieľa štipku soli

Poznáte ten nepríjemný pocit, keď sedíte s priateľmi na káve a začujete to mrazivé bzučanie komára, alebo muchy a s ich približovaním sa k vašej káve narastá intenzita tohto nepríjemného zvuku. Vy už iba rozmýšľate ako sa najjednoduchšie zbaviť tohto otravného hmyzu. Namiesto placačky na hmyz skúste využiť pušku na muchy.

BugASalt

Zabíjanie komárov a otravného hmyzu konvenčným spôsobom, je už nudné, časovo náročné a nie príliš efektívne. Aspoň takto nejako si to určite myslel umelec Lorenzo Maggiore, ktorý s priateľmi vytvoril pušku na hmyz. Áno skutočne sme sa nesekli a jedná sa o pušku, ktorou budete môcť strieľať na muchy, komáre a rôzny hmyz. Jej názov je BugASalt. Jedná sa o pušku, ktorá je schopná vystreliť koncentrovanú štipku kuchynskej soli vysokou rýchlosťou na vzdialenosť približne jedného metra. Vystrelená dávka pritom nie je schopná ublížiť človeku, alebo ako môžete vidieť na videu neroztrhne ani igelitové vrecko. Pre hmyz však takýto výstrel znamená koniec.

Pre vystrelenie dávky sa nepoužíva konvenčná prachová ako v prípade bežnej pušky, dokonca pre vystrelenie sa nepoužívajú ani žiadne iné chemikálie okrem tých, ktoré denne prijímame vo svojej strave. Vďaka tomu nie je používanie tejto pušky spojené s nijakými nebezpečenstvami. Ak samozrejme nerátame okolie, ktoré sa bude pravdepodobne dosť čudovať ak vás uvidí ako strieľate po muchách a komároch niečím, čo na prvý pohľad vyzerá ako skutočná zbraň. Nebezpečný môže byť aj priamy výstrel do oka, ale hádam takto šialený nebude nikto. Ak by ste aj vy chceli strieľať na komáre, budete si musieť ešte počkať. BugASalt totižto ešte nie je voľne v predaji. Ten by sa mal spustiť až potom ako Lorenzo Maggiore získa dostatočný počiatočný kapitál. Už teraz si však môžete BugASalt predobjednať na stránke BugASalt-u za 30 USD (24,80 €), chýba však informácia kedy môžete svoju novú pušku očakávať.

BugASalt

Foto: BugASalt

Komentáre k článku