Bisecu – smart zámok na bicykel s bohatými funkciami

Napriek tomu, že záujem o cyklistiku sa z roka na rok zvyšuje, krádeže bicyklov sú stále na dennom poriadku. Šikovný vynález Bisecu chce tento problém obmedziť.

Gadget sa prezentuje na crowdfundingovej stránke Kickstarter, kde si za prvých pár dní už získal relatívne bohatú fanúšikovskú základňu.

Bisecu je inteligentný zámok, ktorý si upevníte na prednú časť kotúča a ktorý vám dokáže automaticky uzamknúť bicykel tak, že sa na ňom nedá jazdiť.

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siBeeLine – unikátna intuitívna navigácia pre cyklistov

Zámok je prepojený cez Bluetooth s vašim smartfónom, takže automaticky, keď sa od bicyklu vzdialite, zámok sa zamkne.

Určite vás hneď napadne, že vám Bisecu nepomôže, keďže vám niekto môže zobrať celý bicykel aj so zámkom, no smartfón aplikácia myslela aj na to, keďže pri manipulácii bicyklu vám dôjde automatické upozornenie o krádeži.

Firma uvádza, že zámok sa nedá odstrániť fyzickou silou a pri manipulácii s bicyklom zámok spustí hlučný 100 dB alarm. Okrem ochrany pred krádežou však zámok slúži aj na meranie cyklistickej aktivity.

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siVirchybike LITE – stacionárne bicykle sú nudné, chce to virtuálnu realitu

Ak by ste sa aj napriek tomu báli bicykel len tak niekde odstaviť, môžete ho pripnúť pevným káblom k stojanu alebo stĺpu. Samotný kábel tiež funguje na princípe, ktorý nepotrebuje kľúč.

Keďže máte Bisecu neustále pripnutý na bicykli, zabudovaný senzor dokáže merať rôzne vlastnosti vašej jazdy. Ak sa bojíte, že zámok bude zbytočná nadváha pre bicykel, spomenieme, že Bisecu váži iba 350 gramov.

Bisecu disponuje zabudovaným akcelerometrom, gyroskopom a tachometrom. Pomocou smartfón aplikácie, ktorá môže byť použitá ako cyklopočítač, si môžete zmerať rýchlosť, priemernú rýchlosť, vzdialenosť, čas a pozrieť rôzne štatistiky z jazdy.

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siup! city – prvý slovenský projekt na zdieľanie automobilov a bicyklov

Celkom by potešila aj navigácia, ktorá by ukázala, kde ste s bicyklom jazdili alebo ktorá by ukázala, kde sa bicykel nachádza v prípade krádeže.

Ak sa pýtate na výdrž batérie, Bisecu vydrží pri dvojhodinovom nabíjaní až pol roka. Poslednou čerešničkou sú zabudované LED svetlá, ktoré vás upozorňujú na to, či je bicykel zamknutý a tiež na to, ako rýchlo idete.

Cena Bisecu cez predobjednávky začína na 89 dolároch, čo vôbec nie je veľa, keď si zoberiete, čo všetko tento šikovný gadget ponúka.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku