Binary Fun: zábava v dvojkovej sústave

Binary Fun

Nebavia vás bežné mobilné hry pre masy a dvojkovú sústavu máte v malíčku? Skúste Binary Fun s jednoduchou hrateľnosťou a edukatívnym potenciálom.

Hru som si vyhliadol už pred pár týždňami, no žiaľ nepochopil som jej pravidlá a princíp. Dal som teda atypickej hre druhú šancu.

Pozornejšie som si prečítal inštrukcie a pustil sa do kategórie Easy zloženej zo 16 štvorčekov. Ak vám premýšľanie v dvojkovej sústave nerobí problém, hru si okamžite obľúbite.

Pozrite siLinemaze Puzzles: prejdi cez všetky štvorčeky vo viac než tisícke levelov

Binary Fun Binary Fun

Princíp celej hry je postavený na správnom vypĺňaní modrých políčok jednotkami. Teda ak máte na pravej strane zobrazené číslo 8, je nutné označiť štvrtý štvorček sprava. Obdobné pravidlo platí aj pre stĺpec.

Binary Fun Binary Fun

Zábava alebo skôr matematika začína, keď je nutné poskladať z dostupných bitov nepárne číslo. Práve v týchto okamihoch som si uvedomil, že moje schopnosti počítania v dvojkovej sústave nie sú na tak vysokej úrovni, ako som predpokladal

Motiváciou k zlepšeniu sú stopky zobrazujúce strávený čas riešením daného zadania. Samozrejme nechýba ani výsledková listina.

Binary Fun Binary Fun

Po pár desiatkach minút som si v nastaveniach zvolil vyššiu obtiažnosť, dôsledkom čoho bola absencia horného pomocného riadku. V prípade voľby Expert vám systém neoznačí už ani správne vyplnené riadky a stĺpce.

Pozrite sihocus.: hra založená na očnom klame

Binary Fun Binary Fun

Po prvom spustení hry Binary Fun som očkoval komplikovanú hru pre skutočných ajťákov, no opak je pravdou.

Aj bežný nadšenec informatiky si môže efektívne uľahčiť prácu v dvojkovej sústave. Ocenia to predovšetkým tí, ktorí pravidelne navrhujú topológie počítačových sietí s rozsahmi IP adries.

Binary Fun

Binary Fun82%

Veľkosť:
24,88 MB
Platforma:
Android 4.0.3 a novší
Cena:
0,00 €

Binary Fun je atypická hra, ktorá spojila precvičovanie počítania v dvojkovej sústave so zábavou.

Komentáre k článku