BeeLine – unikátna intuitívna navigácia pre cyklistov

Autonavigácie nahradili smartfóny, navigáciám pre cyklistov sa ale nikdy veľký dôraz nekládol. Prichádza preto BeeLine, ktorý problém rieši naozaj šikovne.

Autonavigácie riešili problém potreby používania máp. Tie boli častokrát zastaralé, ich využívanie bolo navyše komplikované a zdĺhavé. O niekoľko rokov sa ale i toto riešenie stalo minulosťou a na scénu prišli mobilné navigácie. Čo však iní účastníci cestnej premávky, cyklisti?

ZDROJ | BeeLine

Prichádza preto projekt BeeLine. Nápad vznikol celkom netradične. Jeho zakladatelia sa v jeden deň mali stretnúť v kaviarni, pričom jeden z nich na bicykli zablúdil.

Prvýkrát sa projekt ocitol na stránke Kickstarter už v roku 2015. Vtedy sa dočkal veľkej podpory od komunity, pričom nastavený finančný cieľ 60 000 britských libier prekročil o ďalších 90 000 libier. Od februára tohto roka sa predáva bez tretej strany a predaných už bolo približne 8 000 zariadení. A v čom je BeeLine taký unikátny?

ZDROJ | BeeLine

Dovolíme si tvrdiť, že jeho najsilnejšou stránkou je jednoduchosť. Navigáciu tvorí len malý krúžok s klipom, vďaka ktorému sa zariadenie jednoducho nasadí na bicykel. Kompatibilita s dopravným prostriedkom tak nebude problémom. BeeLine sa následne spojí s aplikáciou v smartfóne (samostatne fungovať nevie) s operačným systémom Android alebo iOS a ostatné je na cyklistovi.

Pozrite siLivall – špeciálny držiak na bicykel pre vaše smartfóny

ZDROJ | BeeLine

Na okrúhlom displeji s technológiou elektronického atramentu sa jazdcovi zjaví jednoduchá šípka so vzdialenosťou k cieľu, je ale len na ňom, ako trasu si vyberie. Navigácia odolná voči vode však nie je jednoduchou hračkou. Nachádza sa v nej akcelerometer, digitálny kompas, ale i gyroskop. Výdrž na jedno nabitie má činiť 30 hodín používania.

ZDROJ | BeeLine

BeeLine sa predáva za 100 libier na oficiálnej stránke spoločnosti v troch farbách, a to čiernej, modrej a červenej. Pri troche šťastia si však vytočíte aspoň 10% zľavu, ak šťastie mať nebudete, jednoducho aplikujte pri kúpe kód GIVEME10.

ZdrojBeeLine

Komentáre k článku