AVG TuneUp: vyšší výkon, dlhšia výdrž

Firma AVG Technologies je známa najmä tvorbou bezpečnostného softvéru, ktorý existuje aj vo verzii pre OS Android. Dnes testovaný kúsok síce nie je priamo spätý s bezpečnosťou, no i tak môže veľmi dobre pomôcť – najmä menej skúseným používateľom.

AVG TuneUp

AVG TuneUp je sada niekoľkých systémových nástrojov, ktoré spoločnými silami môžu zvýšiť výkon vášho smartfónu či tabletu a súčasne predĺžiť výdrž ich batérií. No vopred upozorňujeme, že poctivému používateľovi nič nové neprinesie – to sa vlastne ani nedá. Avšak tým, čo sa v správe systému až tak nevyznajú, prípadne nemajú čas alebo chuť, skutočne pomôže. Program obsahuje štyroch správcov – spustených programov, spotreby batérie, prenosu dát a úložiska. Prvý vo veľmi peknej grafike umožňuje jednoducho, a to jednotlivo alebo hromadne ukončovať bežiace programy. Treba však poznamenať, že starý dobrý Advanced Task Killer to dokáže síce v škaredšej grafike, ale efektívnejšie. V AVG TuneUp napríklad chýba možnosť vložiť určitý program do výnimiek a „nezabíjať“ ho.

AVG TuneUp

Správca batérie zobrazuje prehľad vašej činnosti (čas nečinnosti, hovory v 2G a 3G/4G sieti, počúvanie hudby, prehrávanie videa, prehliadanie internetu), umožní vám prehľadne vypínať a jednoducho nastavovať „najžravejšie“ komponenty. Zaujímavejší je správca dát – na rozdiel od toho systémového totiž meria aj prenosy cez Wi-Fi sieť, nielen cez operátora. Správca úložiska je vlastne len správcom aplikácií a oproti tomu natívnemu veľa nového neprináša. Na plochu si môžete umiestniť widget aplikácie so štyrmi vybranými funkciami, najviac sa samozrejme hodí správca úloh. AVG TuneUp teda neprináša nič prevratné, ale menej skúseným používateľom naozaj pomôže zvýšiť efektivitu fungovania prístroja.

Link na stiahnutie

Aplikácia bola otestovaná na smartfóne Sony Xperia S.

Foto: Google Play

Komentáre k článku