V USA prifázovali do siete termo-solárneho obra

Hoci sú termo-solárne elektrárne menej rozšírené ako fotovoltika, dokážu generovať vysoké výkony. Značná je však ich technologická náročnosť a existujú otázky okolo vplyvov na životné prostredie.

BMW i8 rozreže temnotu laserovým skalpelom

Chcete mať najlepšie high-tech reflektory? Potom zabudnite na xenóny, aj na LED. Laserovým svetlám od BMW sa nevyrovnajú.

Veľký brat vás možno aj zastaví

Monitoring je výborný, nie vždy však dostatočne účinný prostriedok na boj s delikventami. Pripravujú sa účinnejšie metódy, ale keďže každá palica má dva konce, opatrnosť nezaškodí.

Push-to-talk žije, ale operátori ho držia v umelom spánku

Pôvodne to bola veľká sláva a ešte väčšie očakávania. Pred desaťročím sme dúfali, že služba push-to-talk nahradí SMS, vysielačky a prinesie ohromný kopec zábavy.

Cukrové batérie nám "osladia" život

Budú už čoskoro batérie v smartfónoch, notebookoch a možno aj v elektromobiloch ukrývať sladké tajomstvo – energiu z cukru? Vedci tvrdia, že áno.

3D tlačiareň Stratasys vytlačí aj dúhu. Nie je však lacná

Známy výrobca 3D tlačiarní Stratasys štartuje revolúciu v trojrozmernej tlači. Nové tlačiarne dokážu vytvárať mnohofarebné objekty z rôznorodých materiálov a to v jednej fáze tlače.

Milí čitatelia a návštevníci portálu TECHBOX.sk, pre skvalitnenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním stránky TECHBOX.sk súhlasíte s používaním týchto súborov. Viac info