ASUS ROG Strix GL 12 – stavaný pre e-športy

E-športy sa stávajú čoraz populárnejšou záležitosťou, ku čomu je potrebný hlavne výkonný počítač. ASUS má so sériou ROG Strix GL 12 presne taký.


Novinka sa bude dať kúpiť v rôznych konfiguráciách, my si ale spomenieme najlepšiu verziu GL12CM, ktorú ASUS ponúkne. Najhlavnejším komponentom je procesor, v tomto prípade šesť-jadrový Intel Core i7-8700K ôsmej generácie. Ten je navyše od výroby pretaktovaný na 4,8 GHz z pôvodných 4,3 GHz. O chladenie kvapalinou sa postarala spoločnosť Asetek, ktorej chladiaci systém nájdeme aj v počítači ROG GT51.

ZDROJ | ASUS

Druhou najdôležitejšou časťou je potom grafická karta. Tu nájdeme NVIDIA GeForce 10 série, ktoré podporujú funkciu G-Sync. Vlajková loď, model GL12CM bude mať grafický čip GTX 1080, ktorú môžu chladiť tri ventilátory. Navyše všetky konfigurácie s kartou GTX 1060 a vyššie obsahujú dva HDMI výstupy pre ľahšie pripojenie ku VR headsetu.

Novinke nechýbajú štyri DIMM sloty pre až 64 GB pretaktovanej pamäte RAM DDR4-2800. Vo vnútri sa nachádza aj priestor pre dva 2.5” alebo 3.5” disky, plus jeden 2.5” slot. Veľkou výhodou bude aj ľahko vymeniteľný SSD disk. Túto vlastnosť využijú hlavne účastníci e-športov, ktorý si svoje nastavenia nosia na zápasy práve v tejto forme.

Pozrite siASUS ZenBook 13 je ľahký, výkonný a s dlhou výdržou

ASUS ROG Strix GL 12 sa nenechá zahanbiť ani po stránke portov. Vzadu sa nachádzajú dva 10Gbps USB 3.1 porty druhej generácie, štyri USB porty vpredu aj plnohodnotná čítačka SD kariet. Pre pripojenie na internet bude využívaný 802.11ac Wi-Fi aj Intel Gigabit Ethernet.

ZDROJ | ASUS

Medzi ďalšie vlastnosti nových počítačov bude patriť RGB podsvietenie a jeho synchronizácia so zariadeniami Aura Sync. Výrobca uľahčil tiež vymieňanie vnútorných komponentov použitím skrutiek, ktoré môže používateľ uvoľniť rukou.

Spoločnosť zatiaľ pre ASUS ROG Strix GL 12 neoznámila ceny ani dostupnosť. Vieme len to, že počítač sa začne predávať počas tohto roka. A takmer s istotou môžeme predpokladať aj to, že nepôjde o žiaden lacný špás.

ZdrojASUS

Komentáre k článku