Apollo – najlepší Reddit klient pre iOS? Iba ak si priplatíte

V App Store nájdeme množstvo Reddit klientov pre iOS, vrátane toho oficiálneho. Na dobré sa ale vraj oplatí čakať a po rokoch vývoja tu máme Apollo – vydarenú alternatívu bez kompromisov.

Apollo má na svedomí Christian Selig, bývalý stážista z Apple. Ten si uvedomil, že ponuka Reddit klientov pre iOS vôbec nie je dobrá. Nie že by takých aplikácií bolo málo, práve naopak. Všetky ale ignorovali oficiálne dizajnové smernice od Apple. Rozhodol sa tak vec vziať do vlastných rúk a po niekoľkých rokoch vývoja konečne prichádza jeho vízia Redditu pre iOS – Apollo.

Z vývoja si ukrojilo najviac času práve dizajnovanie aplikácie. Prvým cieľom bolo vytvoriť taký vizuál, aby aplikácia vyzerala, ako keby ju vytvorili priamo v Apple ako súčasť iOS. To sa podarilo, no samotný dizajn by nestačil. Druhým cieľom bolo ponúknuť v aplikácii všetky možnosti, ktoré má používateľ na webe a ešte viac.

Pozrite siVentusky – skvelá meteorologická aplikácia pre laikov aj profesionálov

Fungujú tu teda zrejme všetky veci, ktoré nájdeme aj na webe. Nechýba prepracovaný textový editor príspevkov, uploadovanie obrázkov priamo na Imgur a veľa ďalších funkcií navyše. Apollo napríklad dokáže natívne zobrazovať a prehrávať GIF, HTML5 GIF, YouTube, Vimeo, Imgflip či XKCD a ďalšie. To všetko si používateľ môže pozrieť priamo v aplikácii, bez nutnosti prechádzať do prehliadača.

Pozrite siStrava – parťák na beh či cyklistiku, ktorý vás postaví z gauča

V nastaveniach je možné upraviť Apollo podľa vašich predstáv. Nájdeme tam nastavenie veľkosti písma, veľkosť náhľadov, rôzne možnosti zoradenia príspevkov a podobne. Tie najzaujímavejšie funkcie sú však zamknuté za platenú verziu. Ak teda prispejete vývojárovi sumou 3,49 € alebo 5,49 € alebo 10,99 € (podľa vášho uváženia), získate tým možnosť publikovať príspevky, pridať do aplikácie viac účtov, nastaviť automatické prepínanie svetlého a tmavého režimu podľa času a tak ďalej.

Týchto obmedzení je škoda. Vývoj aplikácii samozrejme treba podporovať, no tých funkcií, ktoré sú zamknuté za platobnou bránou, je priveľa. Ak ale trávite na Reddite dosť veľa času, túto investíciu v cene drahšej kávy sa oplatí zvážiť. Apollo je podarený Reddit klient, ktorý ale nie je tak celkom zadarmo, ako by sa mohlo zdať. Za vyskúšanie ale nič nedáte a stačiť vám možno bude aj bezplatná verzia.

Apollo for Reddit90%

Veľkosť:
52,1 MB
Platforma:
iOS 10.0 alebo vyšší
Cena:
0,00 €

Apollo je vydarený Reddit klient, ktorý stavil na funkčný dizajn a veľkú ponuku funkcií. Tie najlepšie však skrýva za platobnú bránu.

Komentáre k článku