Amazon ukázal nové produkty, zabudol ale na jeden podstatný

Amazon pred dvoma dňami predstavil hneď niekoľko nových produktov. Niektoré podstatnejšie, iné menej, nedočkali sme ale jedného z hlavných ťahúňov.

Amazon je pre mnoho ľudí len internetový obchod, na ktorom sa dnes už dá kúpiť takmer všetko. Americká spoločnosť ale ponúka aj niekoľko zariadení so svojou rovnomennou značkou, pričom niektoré sú naozaj populárne.

Pozrite siNPTS | Amazon Fire Phone – smartfón, ktorému plameň vyhasol

Spomenúť môžeme inteligentného asistenta v tele valčeka s názvom Amazon Echo. Nástupcu dnes už staršieho pomocníka do domácnosti sme sa dočkali. Nový Echo prichádza s cenovkou 100 dolárov, lepším zvukom a novým dizajnom, ktorý tvorí pridaná textilná úprava.

ZDROJ | Amazon

Nezostali sme ale len pri jednom modeli s asistentkou Alexa. Pre náročnejších používateľov bude určený Echo Plus. Ten má rovnaký dizajn ako prvá generácia Echo, navyše ponúkne podporu pre mnoho smart zariadení do domácnosti. Spoločnosť údajne už teraz spolupracuje s viac ako 100 výrobcami.

ZDROJ | Amazon

Pri kúpe väčšieho brata navyše dostanete „zadarmo“ aj Phillips inteligentnú žiarovku. Budík má nahradiť Echo Spot so zabudovanou webkamerou na Skype.

ZDROJ | Amazon

Konkurenciou pre Apple má byť okrem lacného hlasového asistenta aj Amazon Fire TV. Ten podporuje prehrávanie 4K Ultra HD obsahu v snímkovej frekvencii 60 FPS, nechýba ani 802.11ac Wi-Fi či štvor-jadrový procesor. Balenie obsahuje aj ovládač. Za cenu 70 dolárov budú mnohí premýšľať, ku ktorej značke sa prikloniť.

ZDROJ | Amazon

Spoločnosť vám tak môžu doma robiť hneď traja noví pomocníci s Alexou, populárna elektronická séria čítačký Kindle sa ale nového člena nedočkala. Ani po viac ako roku si tak fanúšikovia čítania na displeji s e-atramentom nepolepšia novými funkciami.

ZdrojTech Crunch

Komentáre k článku