Amazon Echo Spot – naučí nás Amazon na videohovory?

Konferencia v úlohe Amazonu skončila pred niekoľkými dňami, Amazon Echo Spot bol jedným z predstavených produktov. Chystá sa vytlačiť Skype?

Amazon nám ukázal svoju víziu budúcnosti. Na svojom evente predstavil Amazon Echo 2, Echo Plus, Echo Connect, Echo Buttons a konečne aj Echo Spot. O zvyšku gadgetov si môžete prečítať v samostatnom článku.

Videohovory už dlhé roky ponúka Skype. Ten je možné nainštalovať na takmer akúkoľvek platformu súčasnosti, to ale neznamená, že nie je na čom pracovať. Podobný názor zdieľa Amazon. Ten nám ukázal Amazon Echo Spot, hlasového asistenta, ktorý navyše ponúka 2,5-palcový okrúhly displej a webkameru.

ZDROJ | Amazon

Základnou funkciou bude podobne ako pri ostatných produktoch radu Echo poskytovať relevantné informácie všetkým používateľom, na základe hlasu. Okrem toho by sa ale Spot mohol stať hlavným prostriedkom na videohovory. A nielen to.

Pozrite siAmazon ukázal nové produkty, zabudol ale na jeden podstatný

Amazon sa okrem domácností zameriava takmer na všetky aspekty našich životov. Okrem hlasového asistenta Alexa v domácnosti mieri aj do automobilov. Počas cesty tak bude môcť vodič jednoducho povedať, komu chce zavolať. Nejde o nič prevratné, to isté už môžeme robiť dlhé roky s mobilnými telefónmi. V tomto prípade ale odpadá potreba odkláňania pozornosti od riadenia či celková potreba smartfónu.

ZDROJ | Microsoft

A možno i sem americký e-shop mieri. Ak pokryje dostatočne veľký priestor svojím hlasovým asistentom, na zisťovanie informácii či komunikáciu už o chvíľu nebudeme potrebovať toľko elektroniky, ako dnes. Všetko budeme ovládať hlasom.

Amazon Echo Spot sa bude predávať za približne 130 eur. Ak ale chcete vyskúšať pomoc od inteligentného hlasového asistenta za menej peňazí, o chvíľu by mohol prísť i Google Spot Mini za menej ako polovicu.

ZdrojAmazon

Komentáre k článku