Amazon Dash Wand – nakupovanie sa opäť stane jednoduchšie

Amazon sa opäť pokúša spraviť menšiu revolúciu v nakupovaní. Vytvoril špeciálny skener Amazon Dash Wand, s ktorým môžete jednoducho a rýchlo objednávať a nakupovať cez ich internetový obchod.

Nedávno sme písali o zaujímavom koncepte futuristického obchodu na kolesách. Pár mesiacov predtým zas o nakupovaní v Tesco pomocou skenerov či donášku z Amazonu pomocou dronov. Nakupovanie sa stáva skutočným sci-fi a obchodné reťazce na to musia patrične reagovať. Aj preto prichádza Amazon so špeciálnym skenerom.

ZDROJ | Amazon

Pozrite siAmazon službou Prime Air doručil dronom prvú zásielku

Amazon Dash Band je určený najmä pre používateľov služby Amazon Prime. Najlepšie na tom je, že Amazon Dash dostanete takmer zadarmo. Základná cena zariadenia síce je 20 dolárov, no táto suma vám po kúpe následne pribudne v podobe kreditu, ktorý môžete využiť počas nakupovania.

Špeciálny gadget môžete využívať aj pomocou hlasových príkazov. V praxi to funguje tak, že keď máte doma napríklad nejaký produkt kúpený cez Amazon, stačí naskenovať jeho kód a produkt sa vám následne pridá do virtuálneho košíka Amazonu.

ZDROJ | Amazon

Pozrite siTESCO Scan&Shop – jednoduchšie nakupovanie so scanerom v ruke

Amazon Dash Wand je v podstate pokračovaním podobného produktu z roku 2015, OG Amazon Dash, no tentokrát pribudla umelá inteligencia v podobe Amazon Alexa, aby sa nakupovanie ešte zjednodušilo. Zároveň sa zariadenie výrazne zmenšilo.

Samotný skener tiež dokáže synchronizovať váš nákupný zoznam, počítať kusy a kilá či hľadať recepty. Amazon Dash Wand má magnetický povrch, takže si ho môžete pripnúť aj na chladničku, aby bol vždy po ruke.

ZDROJ | Amazon

Pozrite siWheelys Moby Mart – futuristický obchod na kolesách

Napriek podpore Amazon Alexa, systém zvládne iba niekoľko funkcií, takže nečakajte plnohodnotnú umelú inteligenciu ani prehrávanie hudby.

Ak teda využívate Amazon Prime služby a časté nakupovanie bežných produktov práve cez Amazon, potom je pre vás Amazon Dash Band jasná kúpa, aj keď ho v podstate dostanete zadarmo. Nakupovanie sa tak opäť o niečo zjednoduší.

ZdrojAmazon

Komentáre k článku