Alpine iLX-702D – nový A/V systém do auta so 7” displejom

Ak vo svojom aute máte ešte stále bežné autorádio a uvažujete nad multimediálnym systémom s navigáciou, riešením by mohol byť nový audio/video systém Alpine iLX-702D. Ponúka aj podporu pripojenia smartfónov.

ZDROJ | Alpine

Pozrite siDriveBox HD – používajte svoj smartfón aj v aute

Alpine iLX-702D je digitálna multimediálna stanica s funkciou digitálneho rádia DAB+ so 7-palcovým dotykovým displejom s rozlíšením WVGA. Zároveň je optimalizovaná pre káblové pripojenie pomocou iPhone alebo smartfónu so systémom Android. To znamená, že podporuje funkcie Apple CarPlay aj Android Auto.

ZDROJ | Alpine

Apple CarPlay tak využijete na uskutočňovanie a prijímanie hovorov, prístup k textovým správam, prehrávanie hudby a získavanie trasy. Funkcia CarPlay sa ovláda cez dotykovú obrazovku iLX-702D alebo prostredníctvom hlasového ovládania Siri pomocou tlačidla „Voice“ na zariadení. Funkcia CarPlay je kompatibilná so zariadeniami iPhone 5 a novšími.

ZDROJ | Alpine

Pri systéme Android Auto výrobca zdôrazňuje, že bol navrhnutý s ohľadom na bezpečnosť. Ponúka väčšie dotykové tlačidlá, zjednodušené rozhranie a hlasové príkazy, čím sa minimalizuje rozptyľovanie vodiča. Systém Android Auto je dostupný prostredníctvom dotykového displeja alebo tlačidla „Voice“.

ZDROJ | Alpine

Počas používania obidvoch technológií sa hudba, hlasové pokyny navigácie, správy a telefónne hovory prehrávajú, pochopiteľne, cez reproduktorový systém vozidla.

Model iLX-702D je vybavený digitálnym tunerom DAB+, rovnako ako aj tradičným rádiovým príjmom AM/FM. Prispôsobené ladenie zvuku pre iLX-702D je k dispozícii prostredníctvom bezplatnej aplikácie Alpine TuneIt alebo rozšírených funkcií zvukového nastavenia.

ZDROJ | Alpine

Ďalej disponuje HDMI konektorom pre videá, portom USB na pripojenie pamäťových zariadení a bezdrôtovou technológiou Bluetooth. Aby sme nezabudli, šasi je rozmeru 1 DIN.

Multimediálna stanica Alpine iLX-702D bude na Slovensku dostupná v priebehu niekoľkých dní za odporúčanú maloobchodnú cenu 749 €.

ZdrojAlpine

Komentáre k článku