9 noviniek, s ktorými sa stretnete v novom macOS High Sierra

Nová verzia operačného systému pre zariadenia Apple Mac už je na ceste. My sme si pre vás pripravili 9 nových funkcií, ktoré v systéme macOS High Sierra nájdeme.

macOS High Sierra je menšou aktualizáciou operačného systému, no napriek tomu ponúkne množstvo užitočných funkcií. Poďme sa pozrieť akých.

Pozrite siApple predstavil nový OS X, nazval ho macOS Sierra

1. Nahrať si pohyblivú fotku z FaceTime

Maličkosť, ale poteší. Najmä tých, ktorí často používajú aplikáciu na video-hovory FaceTime. Ak si budete chcieť zaznamenať nejaký vtipný moment, nová funkcia vám umožní zachytiť tzv. Live Photo, čiže krátke video z danej chvíle.

ZDROJ | Apple

2. Apple File System

Jednou z očakávaných noviniek nového macOS High Sierra je nový systém manažmentu jednotlivých súborov. Práca so súbormi by tak mala byť jednoduchšia, rýchlejšia a hlavne efektívnejšia.

ZDROJ | Apple

3. Nové funkcie mailu

Aj mailový klient sa dočká aktualizácie a to hneď niekoľkých. Okrem rýchlejšieho vyhľadávania v mailoch pribudla aj analýza pre rýchlejšiu prácu s elektronickou poštou. Prioritné maily by tak mali mať na základe analýzy prednosť pred tými ostatnými.

Zároveň pribudla aj možnosť si prezerať jednotlivé maily na rozdelených obrazovkách pomocou funkcie Split View. Konečne sa tak nebudete musieť hrať s minimalizovaním.

ZDROJ | Apple

Pozrite siNový macOS prinesie nielen nový názov High Sierra, ale aj viacero noviniek

4. Nájdite kamarátov pomocou fotiek

macOS High Sierra dostal vylepšenú umelú inteligenciu, ktorá dokáže rozpoznávať tváre. Okrem synchronizácie so všetkými vašimi Apple zariadeniami, dokáže váš Mac rozpoznať vašich kamarátov na základe ich fotografie.

ZDROJ | Apple

5. Nové možnosti úpravy fotiek

Okrem natáčania ukážok cez FaceTime či hľadania kamarátov cez fotky pribudli aj nové editovacie nástroje pre fotografie. S novými funkciami môžete napríklad vytvárať nekonečné klipy (loop clips) či vytvárať zábery z dlhou expozíciou.

ZDROJ | Apple

6. Time manažment dostal pomôcku v podobe pripomienok

Konečne si budete vedieť na vašich Mac počítačoch označiť veci, ku ktorým sa musíte vrátiť. Neplatí to len pre poznámky. Pripnúť si môžete takmer všetko. Stačí kliknúť na pravé tlačidlo myšky a pripnúť si údaj na konkrétne miesto v počítači, aby ste nezabudli.

ZDROJ | Apple

Pozrite siPadla vám aktualizácia macOS a nemáte aktuálnu Timemachine? Máme riešenie!

7. Podpora pre VR

Radšej neskoro ako nikdy. Pravdepodobne týmto mottom sa riadila spoločnosť Apple pri virtuálnej realite. Ich počítače budú konečne plne podporovať VR zariadenia a hry cez Valve StreamVR či HTC Vive.

ZDROJ | Apple

8. Užitočná aktualizácia pre Safari

Safari dostane perfektnú aktualizáciu, ktorá umožní okrem iného vypnúť automatické spúšťanie videí na stránkach. Nemalo by chýbať rýchlejšie a inteligentnejšie prehliadanie stránok, aj keď sme zvedaví, ako sa to bude prejavovať.

Výhodou tiež bude, že si môžete každú stránku konfigurovať podľa vašich preferencií. Na niektoré stránky si napríklad automaticky viete nastaviť režim čítačky.

ZDROJ | TechCrunch

9. Majte prehľad o letenkách

Poslednou unikátnou funkciou z nášho zoznamu je možnosť si cez Spotlight vyhľadávanie pozrieť informácie o letoch. Stačí do vyhľadávača napísať číslo letu a mali by vám vyskočiť všetky potrebné informácie o odlete, prílete a dokonca aj prehľadná mapka.

ZDROJ | Apple

Týmto bodom končíme náš zoznam 9 nových funkcií nového macOS High Sierra. Aktualizácie systému sa dočkáme už o pár dní, konkrétne 25. septembra, kedy bude update vypustený pre všetkých majiteľov MacBook Air, MacBook Pro a iMac. Samozrejme zadarmo.

ZdrojGizmodo

Komentáre k článku