4ka oslavuje druhé narodeniny a bilancuje. Rástli dáta, volania i SMS

Spomínate si ešte na 4. október 2015? V ten deň na náš pokľudný telekomunikačný trh vstúpil štvrtý mobilný operátor 4ka, čím na našom malo piesočku pribudol ďalší… operátor.

ZDROJ | 4ka

Dnes, na výročie druhých narodenín, sa tento operátor pochválil, ako sa mu v prvých detských rôčkoch darilo. A vraj sa má čím chváliť. Navyše pre svojich Štvorkárov pripravil aj darček. Dnes a len dnes môžu v sieti 4ky všetci jeho zákazníci dátovať celý deň úplne zadarmo. Len aby to tá sieť vydržala.

Pozrite si4ka zjednodušuje ponuku produktov, zrušila niektoré programy

Dôkazom toho, že si zákazníci 4ky obľúbili nekonečné nové paušály TO., je takmer 2,5 násobný ročný nárast dátovej prevádzky v rýchle LTE sieti 4ky. Počas septembra 2017 sa po prvý krát v 4G/LTE sieti 4ky prenieslo za mesiac viac ako 1 petabajt dát (1 000 terabajtov), alebo pre lepšiu predstavu je to množstvo dát, ktoré sa zmestí na jeden a pol milióna klasických CD-čiek.

ZDROJ | 4ka

Okamžitá prenosová rýchlosť, ktorou sa všetci zákazníci 4ky pripájajú v daný moment na internet, prekračuje počas špičky rýchlosť 10 Gbit/s. Najviac sa dátuje v metropolách západu a východu, v dátovaní jednoznačne kraľuje Bratislava, tesne nasleduje Prešov, tretie sú Košice.

Pozrite si4ka prináša nekonečno úplne pre každého s novými „nekonečnými“ balíkmi

Štvorkári prevolali za posledných 12 mesiacov takmer 2-krát viac minút ako pred rokom a to ako doma na Slovensku, tak aj v medzinárodnom roamingu. Štvorkári poslali aj viac ako 1,7 násobne viac textových správ ako pred rokom. Najviac SMS posielali Štvorkári zo susedného Rakúska, Českej republiky, Nemecka, Maďarska a Veľkej Británie.

Pozrite si4ka ako prvá spúšťa VoLTE, teda volania pomocou LTE

Zaujímavosťou je, že počas letných mesiacov sa počet Štvorkárov využívajúcich služby 4ky v zahraničnom roamingu takmer zdvojnásobil. Objem dátovej prevádzky v medzinárodnom roamingu oproti predošlému roku narástol viac ako trojnásobne.

ZDROJ | 4ka

Sú to všetko pekné čísla a ešte krajšie je to, ktoré vyjadruje počet aktívnych zákazníkov operátora. K dnešnému dňu ich je viac ako 450 tisíc. Okrem už spomenutého darčeka, operátor opäť pripomína „Nekonečné volania na celý mesiac zadarmo“. Ešte týždeň môžu noví aj verní zákazníci 4ky využiť zvýhodnenú ponuku „NEKONEČNÉ VOLANIA na čísla 4ky“. Podrobnejšie sme o tejto akcii informovali v samostatnom článku.

Zdroj4ka

Komentáre k článku