219. deň: Apple vedie v predaji počítačov

Výrobcovi s nahryznutým jablkom v logu sa darí stále viac. Ak do definície počítačov zaradíme tablety, Apple sa stal vedúcim výrobcom na trhu. Pozrieme sa aj na dve zaujímavé aplikácie, novinku v grafikách ARM a nebude chýbať ani Londýnska olympiáda.

Pozrite si aj tieto články:

Panasonic LUMIX FZ200: návrat a hneď prvý na svete!

Casio V-T5000: Odolný tablet s Androidom 4.0

Wake N Shake: Už nikdy ráno do práce nezaspíte!

Záložný mobil za 1 700 €?

 

Analytická spoločnosť Canalys zverejnila tabuľku predaja počítačov za posledný štvrťrok. Apple predal o 60 % viac ako pred rokom a predbehol firmu HP, ktorá navyše klesla o 11 %. Čísla samozrejme zahŕňajú tablety, bez iPadov by Apple skončil podstatne nižšie.

Canalys predaje počítačov

Kým my si užívame výkony športovcov, niekto musí tie kladivá, disky či oštepy aj nájsť a odviezť naspäť na štartovnú pozíciu. V Londýne už túto ľudskú prácu nahradili elektrické RC modely Mini Cooper v mierke 1:4. Dobíjať sa musia každých 37 minút.

Mini Cooper

V App Store sa objavila aplikácia Seedio. Cez Wi-Fi dokáže spojiť až 150 iOS zariadení a presnou synchronizáciou z nich vytvoriť obrovskú zvukovú sústavu. Program je dočasne zdarma, takže dlho neváhajte.

Seedio

Mobilné procesory s miernym omeškaním približne kopírujú vývoj počítačových. Platí to aj o grafických čipoch, ktoré začnú po vzore desktopov a vďaka OpenCL certifikátu akcelerovať aj bežné úlohy, napríklad prácu s videom, obrázkami a podobne. Prvými budú grafiky ARM radu Mali 600.

ARM Mali

Ak vás ešte stále bavia Angry Birds, máme pre vás dobrú správu. Na jeseň hra Angry Birds Space dostane veľký Red Planet Update. Výrobca vraj pripravuje aj hru, kde sa ocitnete v úlohe prasiatok.

Angry Birds Space

Zdroj a foto: Engadget, Geeky Gadgets

Komentáre k článku