212. deň: ďalší nový iPhone na videu a kopec iných noviniek

Prvý deň v tomto týždni priniesol množstvo noviniek. Niekoľko z nich spracujeme v priebehu dneška a zajtrajška, tie menšie, no nemenej dôležité si môžete pozrieť v tomto článku. Opäť sa totiž ukázal nový Apple iPhone, opäť to však môže byť len výmysel šikovných tvorcov. Google ukázal beta verziu aplikácie na rozpoznávanie rukou písaného textu, HP možno nechtiac vypustil záber HP tabletu, HTC zatvára pobočky v Kórei.

 

Prečítajte si aj najnovšie články:

6x plus a 6x mínus OS X Mountain Lion

Vďaka Panasonicu sú olympijské hry prvý krát v 3D! (a ďalšie pikošky)

London 2012 Official Results: Oficiálne výsledky olympiády vo vrecku

Najväčší boom malvéru zažíva Android a Čína, psychológia sa rozvíja

 

HP pripravuje nový tablet alebo je to len maketa kvôli štýlovému videu? Tablet uvidíte pred koncom videa, drží ho ryšavý pán s modrou kravatou. A tvári sa celkom nadšene. Žeby Windows 8 tablet? 🙂

Americký gigant General Motors sa rozhodol testovať detekciu chodcov pomocou zachytávania signálu zo smartfónov, tzv. Wi-Fi Direct. Zatiaľ je veľkým problémom ako zisťovať presnú polohu chodcov so zapnutou Wi-Fi, no časom by sa malo prísť na riešenie tohto problému. Potom už len vybaviť chodcov smartfónmi s Wi-Fi a snáď bude o množstvo úrazov menej.

Server engadget.com zverejnil informáciu o tom, že taiwanská spoločnosť HTC zatvára ďalšiu pobočku. Po Brazílii a Severnej Karolíne (USA) sa HTC sťahuje aj zo Soulu a prenecháva tamojší trh domácim gigantom. Snáď to neznamená pomalý zánik spoločnosti.

 HTC

Žeby toto na videu bol fakt skelet pre nový Apple iPhone? Mmmm, ktovie. Možno si Apple robí opäť kvalitný teasing alebo je to len kvalitný výmysel. Dozvieme sa to však už o mesiac, kedy by Apple malo predstaviť nástupcu súčasného iPhone 4S.


 

Rozpoznávanie rukou písaného textu je pomerne náročná softvérová vec. Google po mesiacoch a možno aj rokoch výskumu vypustil beta verziu aplikácie, ktorá by takýto text mala bez problémov čítať. Nájdete ju zatiaľ len cez prehliadač Google.com vo vašom smartfóne alebo tablete (zapnete cez Nastavenia v dolnom rohu).

 

Ak aj vy patríte k ľudom, ktorí permanentne strácajú kryt objektívu, pozrite sa na toto jednoducho vyzerajúce riešenie. Zatiaľ ide len o prototyp, no vyzerá veľmi šikovne a hlavne prakticky.

Komentáre k článku