208. deň: šialené zákazy počas olympiády a bezplatné MMS na Grape

208. deň v technologickom svete zaznamenal niekoľko noviniek, ktoré stoja za spomenutie. Napríklad, vedeli ste, že počas LOH 2012 v Londýne nesmiete používať smartfón ako hotspot? Taktiež žiadne vysielačky, bicykle, korčule… našťastie len v olympijských arénach. O2 oznámilo spustenie niekoľkých free hotspotov v uliciach Londýna, na Slovensku zas oznámilo bezplatné MMS. Nezvyčajný foťák Lytro dostal podporu Windowsu a Ikea bude mať katalóg s rozšírenou realitou!

 

Prečítajte si aj:

BugASalt: zbraň, ktorá na komáre strieľa štipku soli

6 vecí, kvôli ktorým sa oplatí počkať na Full HD tablet Huawei

Dáme solárne panely do okien a displejov?

The Sandbox: Staňte sa aspoň na chvíľku stvoriteľom

 Lytro

Pamätáte si na najdivnejší foťák na svete, Lytro? Keďže je už nejaký ten týždeň v predaji, spoločnosť sa rozhodla dokončiť podporu pre OS Windows. Problém je jedine v tom, že program na prezeranie Lytro fotografií podporuje len Windows 7 v 64-bitovej verzii.

Samsung Galaxy S III 

Počas olympijských hier bude mať dôležitú úlohu aj Samsung Galaxy S III. Nielen preto, že je v mnohých výpravách ako „oficiálny“ mobil, ale aj v hoteli Holiday Inn London Stratford City. V ňom slúži ako kľúč a diaľkové ovládanie k 40 hotelovým izbám. Šikovná náhrada bežného kľúča, čo poviete?


 

Katalóg IKEA nepozná u nás každý, no ak ste ho držali v ruke či listovali, určite ste zistili, že má svoje obmedzenia. Hlavne priestorové. Preto sa švédsky gigant rozhodol, že katalóg rozšíri pomocou smartfónov. Už budúci rok by mal byť každý katalóg rozšíriteľný pomocou aplikácie v mobile.

 Olympiada London

Na oficiálne webstránke LOH 2012 sa objavil finálny zoznam zakázaných vecí, ktoré nesmiete mať pri sebe v ktorejkoľvek olympijskej hale či športovisku. Samozrejmosti ako nôž, strelná zbraň atď. chápeme, ale prečo je zakázané mať zariadenie s Wi-Fi hotspotom, teda napríklad aj smartfón? Stačí však Wi-Fi hotspot zapnúť po usadení na svoje miesto, veď ako by vás zriadenci našli? 🙂

 O2 Wi-Fi

Hoci je v Londýne kopec technologických vychytávok súčasnosti zakázaných, domáci operátor O2 sa rozhodol zjednodušiť život návštevníkom. Na vybraných hlavných uliciach pri Hyde Parku a Piccadilly Square spustí bezplatnú Wi-Fi sieť pre kohokoľvek bez dátových obmedzení.

 O2 svet

O2 nelení ani na Slovensku a počas festivalu Grape návštevníkom pripraví množstvo rôznych služieb a aktivít, napríklad: bezplatné Wi-Fi v celom areáli, aplikáciu mobilného sprievodcu, súťaže, nabíjačkárne telefónov či oddychovú zónu O2 Svet. Taktiež však každý zákazník O2, ktorý bude priamo v areáli festivalu (podľa BTS stanice) bude môcť posielať MMS správy zadarmo počas trvania festivalu.

 O2

Foto: Samsung, O2, london2012.com, Lytro

Komentáre k článku