191. deň: prekvapivá príčina výbuchu Galaxy S III

Dnes už nie sú najväčšou počítačovou hrozbou vírusy, ale skôr bezpečnostné diery v programoch a psychologické techniky, ktorými útočníci oklamú obeť a získajú dôverné informácie. Napriek tomu jeden kúsok malwaru napadol pol milióna Windows/Mac počítačov. Naproti tomu bezpečnostné problémy s Galaxy S III sú údajne tabu. Aj o tom v dnešnom Tech svete.

Viac noviniek na vás čaká v týchto článkoch:

Samsung EX2F: profi kompakt s objektívom f/1,4 a Wi-Fi

Biznis na notebookoch od Sony

Nová telka od Sony s prísnym dizajnom zlepší obraz takmer na HD

London 2012 – Official Mobile Game: Olympijské hry vo vašom iPhone

 

Nokia chystá niečo veľké…

… alebo skôr veľa nového. Prostredníctvom vývojárskeho softvéru boli odhalené nové čísla modelov – Nokia 510, Nokia Belle 805 a z radu Lumia prístroje 910, 920, 950 a 1001. Žiadne špecifikácie síce nepoznáme, ale štvorica Windows Phones bude takmer určite bežať na WP8 a tým sa kruh značne uzatvára. Plané nemusia byť ani špekulácie o fotoaparátoch PureView.

Nokia Lumia 950

DNS Changer útočí

Ak vám dnes večer prestane fungovať internet, možno ste sa dostali medzi pol milióna „vyvolených“, ktorých napadol malware DNS Changer. Vírus totiž zmení adresu DNS servera, na ktorú sa váš počítač pripája pri načítaní akejkoľvek stránky. Štandardne zadáte názov stránky, počítač z DNS tabuľky zistí číselnú IP adresu daného webu a potom sa na ňu pripojí. Samozrejme len v prípade, ak sa pripojí na správny server, čo DNS Changer znemožňuje. Čistotu počítača zistíte jednoduchým kliknutím na kontrolnú webstránku FBI – ak sa zobrazí zelená farba, všetko je v poriadku. Používatelia s kvalitným antivírusovým systémom by nemali mať problém. Viac o tomto probléme a jeho riešení môžete zistiť na videu.

1 400 Mpx pre armádu

Firma DARPA, stojaca napríklad za vývojom najrôznejších robotov, zostrojila krabičku so 150 fotografickými senzormi, ktoré spoločne vytvárajú obrázky s rozlíšením až 1,4 Gpx. Tu sa ale nezastaví, ďalšia méta je 10 Gpx a cieľ 50. Výrobca tiež chce zariadenie zmenšiť.

DARPA 1,4 Gpx fotoaparát

Mobil do mikrovlnky nepatrí!

Samsung už ukončil vyšetrovanie prípadu výbuchu Galaxy S III v Írsku. Vysvetlenie je prozaické. Príčinou bol externý zdroj mikrovlnnej energie, čo majiteľ aj potvrdil – „niekto iný“ chcel usušiť jeho mokrý smartfón, v mikrovlnnej rúre ale nemohol dopadnúť inak. Majitelia vlajkovej lode tak môžu spávať pokojnejšie, sama od seba nevybuchne.

Upečený Samsung Galaxy S III

Bezdotykové ovládanie pre všetkých?

Firma eyeSight odhalila svoj softvér pre ovládanie Windows 8 počítačov gestami. Vraj úplne stačí slabá 2D webkamera. Podporované budú aj smartfóny a tablety. Viac na stránke výrobcu.

Zdroj a foto: Engadget, Geeky Gadgets, Gizmodo

Komentáre k článku