163. deň: Apple dnes predstaví množstvo noviniek

Spoločnosť Apple dokončuje plány a začína stavať svoje obrie nové sídlo. No dnes ukáže nový iOS 6 a množstvo ďalších noviniek, začína sa WWDC v San Franciscu. Asus Padfone sa začína v USA objavovať v prvých predpredajoch. Lamborghini ukázalo nový smartfón a tablet, no zatiaľ len pre ruských „pracháčov“.

Určite neprehliadnite:

EXKLUZÍVNE: Prvá várka príslušenstva pre Samsung Galaxy S III

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (66. časť)

Windows Phone vraj predbehne iOS, Android začne odchod do dôchodku

Facebook má svoje centrum aplikácií

Sociálna sieť Facebook konečne spustila svoje vlastné miesto, kde nájdete rôzne užitočné aplikácie. Nachádza sa tu niekoľko odporúčaných aplikácií pre webové rozhranie Facebooku alebo do telefónu s iOS či Androidom. Na výber máte z rôznych kategórií, hry sa budú zobrazovať na vašom Timeline profile, no to najdôležitejšie je, že všetky aplikácie sú dostupné zdarma.

Facebook

Apple dnes predstaví iOS 6

Prípravy vrcholia a už dnes o 19:00 nášho času to vypukne. Otváracia tlačová konferencia Applu na WWDC, na ktorej sa očakáva príchod vylepšeného iOS 6 a nových MacBookov, možno prípadne aj stále rúškom zahaleného nového iPhonu. Aké novinky Apple predstavil budeme určite včas na TECHBOXE informovať.

Apple

Spolu s touto správou prichádza aj informácia o dokončovaní príprav na novom sídle spoločnosti Apple. Obrovská kruhová základňa budovy, ktorá je viditeľná zo vzduchu je len maličká časť projektu. Počíta sa najmä s dokonale prepracovaným podzemím. Zamestnanie si tu do roka 2013 nájde až 13 000 pracovníkov.

 

Apple

Asus Padfone v USA na predaj

Originálny projekt spoločnosti Asus, platforma Padfone, ktorá spája tablet a mobil sa začína v USA pomaly objavovať na predajniach. Za najnižšiu 16 GB verziu zákazník zaplatí 859 USD (cca 690 €), 32 GB 960 USD (770 €) alebo 64 GB 1 060 USD (850 €).

Asus Padfone

Zlato, krokodília koža a Lamborghini

Špeciálne zatiaľ len pre ruský trh prepravila automobilka Lamborghini vlastný smartfón a tablet. Samozrejmosťou je použite luxusných materiálov ako zlato, karbón, titán či zafír. Smartfón Lamborghini TL700 používa Android 2.3, má inštalovanú 5 Mpx kameru, 3,7″ displej s rozlíšením WVGA (480 x 800 bodov) či 1 400 mAh batériu a dvojjadrový procesor Qualcomm. Tablet Lamborghini L2800 s 9,7″ uhlopriečkou má rozlíšenie 1 024 x 768, 5 Mpx kameru, 4 GB vnútorného priestoru plus slot pre micro SD karty, používa Android 3.2 a poháňa ho 1,2 GHz dvojjadrový procesor. Do predaja sa dostanú v auguste za ceny od 2 200 € za telefón a 1 850 € za tablet.

Lamborghini

Foto: geeky-gadgets.com, Techbox, cnet.com

Komentáre k článku