153. deň: Stiahnite si takmer hotový Windows 8

Samsung ohlásil výsledky predaja svojich top zariadení, sprístupnil zdrojový kód SGS III a ukázal nové prevádzacie video. 24-ročný obyvateľ Kene vyvinul funkčný prototyp ultra-tenkého čipu, ktorý dokáže generovať energiu. Windows 8 vstupuje do finálnej fázy, stiahnite si jeho Release Preview. SIM karty budú opäť menšie, štandard nano SIM dostal svoju oficiálnu podobu.

Určite si prečítajte:

Volvá bez vodičov sa preháňali španielskymi diaľnicami

Campus Party: Najväčší technologický festival, ktorý chce zmeniť Európu

Nástupca odolnej Xperia Active narástol a zosilnel

Basy, ktoré budete cítiť v kostiach!

PS: nezabudnite sa zúčastniť našej novej súťaže o držiak mobilu do auta

Windows 8 Release Preview

Ak si chcete vyskúšať poslednú verziu nového operačného systému Windows 8 ešte pred vydaním, stačí jednoducho navštíviť tieto stránky. Predchádzajúca verzia Consumer Preview bola stiahnutá až 100 mil. krát a stala sa najtestovanejším operačným systémom v histórii.

Windows 8

Nová SIM bude o 40% menšia oproti micro SIM

ETSI (Európska Telekomunikačný Inštitút Štandardov) oznámil prijatie nových pravidiel pre štandard nano SIM. Hrúbka zostane rovnaká (0,67 mm), avšak šírka a dĺžka sa zmenili. Rozmery teda bude mať 12,3 mm x 8,8 mm. Najbližšie tomuto návrhu je Apple, ktorému ostatní výrobcovia (Nokia, Motorola, RIM) značne prispôsobili svoje návrhy. ETSI zatiaľ nekomentovala, ktorý návrh zvíťazil, pretože napríklad rozdiel medzi návrhom Motoroly / RIM oproti Applu je len jediný zárez.

nano SIM Apple

nano  SIM od spoločnosti Apple

Samsung hlási sľubné predaje

Spoločnosť Samsung oznámila, že sa jej celosvetovo podarilo predať dohromady už 7 miliónov Galaxy Note, 28 milónov Galaxy S II a 24 miliónov Galaxy S. Veľmi slušné výsledky aj keď očakávania predaja Galaxy Note boli vyššie. Okrem toho Samsung sprístupnil zdrojový kód Galaxy S III pre komunity, ktoré sa sním iste dosýtosti vyhrajú. Za vzhliadnutie stojí aj nové produktové video, ktoré ukazuje najdôležitejšie novinky.

Topánky, ktoré dobijú telefón

Mladý Keňan, Anthony Mutua, vyvinul ultra-tenký čip, ktorý bude možné integrovať do topánok, ktoré následne budú generovať elektrickú energiu. Topánky, ktoré sa chystá masovo produkovať majú stáť 46 USD. Energia sa bude prenášať tenkým káblom až do vrecka s telefónom.

.

Bližší pohľad IKEA Uppleva

Prvé kúsky tohto jedinečného riešenia od švédskej spoločnosti IKEA sa inštalujú v obchodoch. Pozrite sa naň bližšie.

Foto: Techbox, Verge,

Komentáre k článku