152. deň: lacný a výkonný Nexus tablet sa blíži

Už dlhší čas počúvame z rôznych zdrojov, že Google, NVIDIA a ASUS sa snažia o presadenie lacných štvorjadrových tabletov. Bolo by zaujímavé, ak by Google pridal ešte Android 4.1. Nový Nexus tablet sa totiž začína ukazovať na internete. Pozrieme sa aj na lákavú ponuku amerického operátora, netradičnú počítačovú skriňu či kartovú hru pre PC fanatikov.

Ďalšie novinky na vás čakajú už od rána:

Sony Xperia acro S: vodeodolný high-end

ThinkPad-y pre rok 2012 = väčšia výdrž a Ivy Bridge

Plávajúci hotel s energetickou autonómiou

QWERTY smartfóny ešte nevymreli!


Štvorjadro, Android 4.1, 200 $…

Kým 7“ ASUS MeMo prešiel testovaním amerického regulátora FCC, v databáze benchmarkov sa objavil istý Google ASUS Nexus 7. Všetko teda nasvedčuje tomu, že mýtami opradené zariadenie s Tegrou 3, Androidom Jelly Bean a zrejme aj mimoriadne priaznivou cenou je naozaj za rohom.

Google ASUS Nexus 7

300 Mb/s aj doma

Zákazníci amerického operátora Verizon dostanú od júna veľmi zaujímavú ponuku – FiOS optické internetové pripojenie. Maximálny download je nastavený na šialených 300 Mbps, upload na 65. Cena nie je známa, no súčasný program s polovičnými rýchlosťami stojí nemalých 195 $ mesačne.

Verizon Wireless logo

Klávesnica pre náročných

Pokiaľ si potrpíte na pohodlie a eleganciu aj pri písaní na počítači, celokožená klávesnica môže byť tou správnou voľbou. Aj keď, pri cene 317 $ asi ani nie.

Atelier Wazakura Honkawa 2

Najlepšie karty pre geekov

Vykašlite sa na obyčajné kartové hry, pre maximálnych PC fanatikov vyšla sada CPU Wars s až tridsiatimi procesormi posledných štyroch desaťročí. Aj s dopravou do SR stoja približne 13 libier.

CPU Wars

PC skrinka pre „veľké deti“

Ďalší artikel pre geekov, alebo pre milovníkov originality je počítačová skriňa od Lian Li. Hoci to tak nevyzerá, okrem funkcie pohybu a emitovania pary má tiež sloty na HDD, slim mechaniku či USB 3.0. Princíp fungovania a hlavne napájania vláčiku však nie je známy.

Zdroj a foto: Engadget, Geeky Gadgets, HiTech Review, Verizon Wireless

Komentáre k článku