118. deň: 3D tlačiareň za 500 $ a Full HD ultrabooky

V aktuálnom čísle časopisu TECHBOX sme priniesli tému o 3D tlačiarňach so záverom, že majú obrovský potenciál a čoskoro sa stanú súčasťou bežných domácností. Začína sa tak diať. ASUS poodhalil druhú generáciu svojich Zenbookov, vyzerajú fantasticky. Na tabletoch už môžete kresliť aj skutočným štetcom.

Podrobne sme sa dnes venovali týmto témam:

Aj Cadillac bude mať autá takmer bez potreby vodiča

Unikátne bezdrôtové KOSS Striva Tap slúchadlá

Hriešne drahý zvuk z Ameriky

Tretia generácia procesorov Intel Core je ohromením i sklamaním

 

A opäť je tu súťaž, v ktorej vyhráva každý:

Vyhrajte tlač fotografie na exkluzívne plátno za 60 € a 10 € kupón pre každého

 

3D tlačiareň za 500 dolárov

V USA začal predaj 3D tlačiarne Solidoodle, ktorá dokáže vyrobiť plastové predmety maximálnej veľkosti 6x6x6 palcov (15,24 cm). Stačí pripojiť napájací kábel a počítač. Invázii 3D tlače do domácností teda už nič nebráni.

Full HD ultrabooky ASUS

Intel sa inšpiroval u smartfónov a začína masívne presadzovať zvyšovanie rozlíšenia a jemnosti displejov vo Windows počítačoch. Prvé sa dočkajú ultrabooky. ASUS totiž poodhalil svoje nové Zenbooky Prime, ktoré majú na 11,6/13,3“ uhlopriečkach až Full HD rozlíšenie. Ivy Bridge je samozrejmosťou.

ASUS Zenbook Prime

Naozajstný štetec pre tablety

Tablety sú obľúbené medzi profesionálnymi dizajnérmi, radi na nich kreslia aj bežní používatelia. Zo služby KickStarter úspešne vyšiel koncept skutočného štetca, ktorým možno pohodlne kresliť na akýkoľvek kapacitný displej. Cena je 35 $.

Oprava takmer dokonalého je pripravená

Medzi najväčšie problémy inak veľmi pokrokového tabletu ASUS Transformer Prime patril slabý príjem GPS signálu z dôvodu kovovej konštrukcie. Softvérová oprava veľmi nepomohla, a tak sa výrobca rozhodol bezplatne používateľom rozšíriť externý modul, tzv. GPS Dongle, ktorý už sa dostal k prvým majiteľom.

ASUS Transformer Prime

James Bond ožíva v disketovkách

Disketové mechaniky si zachovali zopár fanúšikov vďaka podivným zvukom, ktoré vydávajú. Ak tento „spev“ dokážete ovládať, môžete na mechanikách zahrať akúkoľvek melódiu. Kombinácia ôsmich bola použitá na zahranie zvučky James Bond. Ako bonus pripájame pochod impéria zo Star Wars.

Zdroj a foto: Engadget, Geeky Gadgets

Komentáre k článku