11 dôvodov, prečo si budete chcieť kúpiť Samsung Galaxy S III

Len mesiac po tlačovej konferencii v Londýne, kde Samsung predstavil svoju novú vlajkovú loď, prichádza Samsung Galaxy S III v plnej kráse aj na Slovensko. Viac ako 10 miliónov predobjednávok z rôznych krajín sveta a tisícky z Čiech a Slovenska svedčia o tom, že S III bude opäť jeden z najúspešnejších smartfónov na svete. Mať ho ako prvý môže byť preto obrovská pocta a keďže predobjednávky predčia výrobné kapacity, mali by ste sa o S III doslova „biť“. V predaji ho nájdete za cenu 599 €, môžete si ho však zakúpiť aj u operátorov, kde je možné získať ho výhodnejšie k paušálu operátora Telekom, alebo O2!

Samsung Galaxy S III

Pripravili sme pre vás 11 dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre Samsung Galaxy S III.

1. Dizajn

Určite nesúďte nový Samsung Galaxy S III len podľa fotografií, v skutočnosti totiž vyzerá úžasne. Bude to láska na prvý pohľad! Atraktívnemu vzhľadu a zaobleným krivkám dopomáha aj výborné sfarbenie. Získate ho okrem keramickej bielej aj v exkluzívnom odtieni metalickej modrej farby. Telefón sa príjemne drží v rukách, nie je ťažký a verte či nie, druhú ruku pre základné ovládanie nebudete potrebovať.

 Samsung Galaxy S III

2. Úprava Hyperglaze

Síce Samsung použil pri konštrukcii výhradne plast, teda konkrétne polykarbonát, nenechal všetko na náhodu. Zadný kryt je ošetrený technológiou Hyperglaze, ktorá zvyšuje jeho odolnosť. Vyvarovať by ste sa tak mali zbytočným škrabancom či iným poškodeniam. Samsung Galaxy S III je jednoducho konštrukčne vydarený smartfón.

Tip: Prečítajte si naše prvé dojmy a prezrite živú fotogalériu spolu s videom

3. Nový TouchWiz

Samozrejmosťou je už v základe inštalácia najnovšieho OS Android 4. Avšak možnosti využitia rozširuje najmä nový TouchWiz. Sympatická grafická nadstavba ponúka až 10 obľúbených skratiek v sťahovacej lište a množstvo užitočných gest, napríklad pre okamžité volanie z prostredia SMS správ či rýchle spustenie fotoaparátu. Mohutného vylepšenia sa dočkala aj aplikácia galérie. Tá po novom rozoznáva tváre či priraďuje mená. Ako bonus získate 50 GB dát na dva roky v Dropboxe zadarmo. Navyše Samsung Galaxy S III ako jeden z mála high-end smartfónov dovoľuje používanie microSD karty, a to až do 64 GB.

 Samsung Galaxy S III

4. Galaxy S III vás sleduje

Pri používaní novej S III-ky si určite budete pochvaľovať systém pre sledovanie očí – Smart Stay. Predná kamera totiž pozoruje kam sa dívate a pokiaľ hľadíte na telefón, displej nezhasne. Ak čítate dlhší text, je to vychytávka na nezaplatenie! Rozšírenie funguje spoľahlivo a pritom šetrí batériu, displej je rozsvietený len toľko koľko potrebujete.

Tip: Unikátne príslušenstvo od Samsungu len pre Galaxy S III

5. Najrýchlejší web máte vo vrecku

Internetový prehliadač je na Samsung Galaxy S III snáď najrýchlejší, aký sme kedy mohli vyskúšať. Ak disponujete kvalitným pripojením, žiadnym problémom nie je ani náročný Flash. Jednoduché a najmä svižné používanie si rýchlo zamilujete. Dobre sa osvedčila aj možnosť ukladania stránok pre neskoršie čítanie aj bez prístupu k sieti alebo stále zobrazovanie len klasických webov pre počítače, nie mobilných verzií.

  Samsung Galaxy S III

6. Hlasový asistent pre Android = S Voice

Priznajme si, že platforma Androidu stále neposkytovala kvalitné hlasové ovládanie, kde nepotrebujete hovoriť naučené príkazy. S Voice je pomerne prepracovanou aplikáciou, ktorá dokáže naplno konkurovať Siri od spoločnosti Apple. Možno sa aj raz dočkáme slovenskej mutácie, no i tak si s touto funkciou užijete kopec srandy a určite vám i dobre poslúži, samozrejme ak si s ňou pokecáte napríklad v angličtine.

Tip: Samsung Galaxy S III: nový kráľ súčasnosti?!

7. Brilantný Fotoaparát

8 Mpx čip fotoaparátu prešiel výraznou premenou a radí telefón k najlepším fotomobilom na trhu. Už v základe produkuje výborné snímky, či ponúka HDR. Sekvenčné snímanie vám automaticky ponúkne najlepšiu fotografiu z ôsmych alebo si ju môžete manuálne vyselektovať až z 20 snímkov. Aj počas nahrávania Full HD videa dokážete fotiť v plnom rozlíšení. Samsung nezabudol ani na prednú kameru a ak ju často používate, nič lepšie v mobiloch zatiaľ nenájdete.

Samsung Galaxy S III

8. Prenášajte dotykom

Ak vytvoríte peknú fotografiu či video s novou S III-kou, môžete ho ihneď poslať vášmu priateľovi, ktorý taktiež vlastní Samsung Galaxy S III. Zabudnite na Bluetooth, e-mail a iné „staré“ a zložité spôsoby. Stačí sa len dotknúť druhého telefónu, funguje to vďaka funkcii S Beam, ktorá využíva modernú technológiu NFC.

 

9. Výnimočný výkon

Inštalovaný najnovší štvorjadrový procesor, Exynos 4212 robí svoju prácu dokonale. Nárast výkonu je rapídny až dokonca radí Samsung Galaxy S III na pomyslenú špičku rebríčka výkonnosti spomedzi všetkých smartfónov. Pokiaľ sa bojíte slabej výdrže batérie, budete prekvapený, na jedno nabitie zvládne oveľa viac než predchádzajúca verzia Samsung Galaxy S II. Čerešničkou na torte je už len fakt, že celý systém beží neuveriteľne plynule. A aby toho nebolo málo, rýchlosť vám umožní aj takú vychytávku, ako sledovanie videa počas toho, ako prehľadávate telefónny zoznam alebo napríklad píšete SMS správu (funkcia Pop up Play).

 

10. Úžasný displej

Mať špičkový displej na high-end smartfóne je základnou požiadavkou potenciálnych kupcov. Preto Galaxy S III ponúka výborný 4,8″ AMOLED HD displej s HD rozlíšením 720 x 1 280 bodov a hustotou pixelov 306 ppi. Výnimočný kontrast, jemnosť a úžasné farby oceníte najmä pri fotografovaní, surfovaní na internete alebo prezeraní videí.

 

11. Získate top smartfón na trhu

Ak chcete vlastniť v súčasnosti snáď najlepší mobilný telefón na trhu, ktorý bude slúžiť pre prácu, zábavu a oddych, našli ste ho. Samsung Galaxy S III ponúka výnimočný prienik medzi výkonom, výdržou a reprezentatívnym elegantným dizajnom. Svedčia o tom už aj prvé výsledky z predpredaja.

 

Tak čo, idete si už dnes pre váš Samsung Galaxy S III? Ak patríte k prvým majiteľom, aké sú vaše skúsenosti?

Samsung Galaxy S III

Foto: TECHBOX, Samsung

Komentáre k článku