10 dôvodov prečo si kúpiť OLED TV od LG za 10 000 €

Pokrokové technológie budú stále nahradzovať tie staršie. OLED síce nepatrí medzi novinky, no vo svete televízií bude pre rok 2012 prelomový. Pri tak veľkých uhlopriečkach nebol zatiaľ nikdy komerčne dostupný, a pre mnohých aj po začatí predaja zostane ešte dlho nedostupný. Je „nekresťanské“ od LG si vypýtať 10 000 € za 55″ akéhosi OLED panelu? Nie, nie je, máme pre vás 10 dôvodov prečo.


LG OLED TV

1. Nádherný dizajn

Už na prvý pohľad urobí na vás televízia obrovský dojem. Technologický skok, ktorý nemožno poprieť sa značne odzrkadľuje aj v modernom a elegantnom dizajne. Televíziu môžete umiestniť kamkoľvek a stále bude vyzerať vynikajúco.

2. Len 1 mm rámik

Rám okolo obrazovky sa stáva pomaly ale iste neviditeľným. Okrem spodnej časti s podsvieteným logom má len 1 mm. Skrátka máte dojem akoby ste sa pozerali len na samostatnú obrazovku, čo zanecháva vynikajúci dojem zo sledovaného obsahu. Vizuálny zážitok bude o stupienok lepší.

LG OLED TV

3. Neuveriteľná 4 mm hrúbka

Pamätáte sa na staré CRT televízie? Ak by ste vedľa seba postavili porovnateľný model s 139 cm uhlopriečkou, dokázali by ste vedľa jednej CRT televízie za sebou naskladať 100 až 150 OLED televízií! Pre lepšiu predstavu, nový OLED panel od LG je tak tenký, ako napríklad súčasné vydanie časopisu TECHBOX. Hrúbka, ktorá má len 4 mm je úžasná, no to nie je všetko. Zabudnite na aktívne chladenie alebo akékoľvek otvory v zadnej stene. Televíziu si môžete na stenu zavesiť doslova ako obraz.

4. Brutálny vizuálny zážitok

OLED panel s rozlíšením 1 920 x 1 080 bodov robí svoju prácu vynikajúco. Poskytuje dych berúci kontrast a skvelé farebné podanie, ktoré inde nenájdete. Výsledný obraz pôsobí až neuveriteľne živím dojmom. To jednoducho musíte vidieť na vlastné oči. Súčasné LCD alebo plazmy kvalitatívne podobný obraz vo všetkých ohľadoch nedokážu reprodukovať.

LG OLED TV

5. Štyri farby v jednom pixely

Obyčajné televízne obrazovky používajú v jedinom pixely tri základné farby: červenú, zelenú a modrú. OLED televízia od LG dopĺňa do obrazového bodu ešte bielu farbu. Tým sa vysvetľuje vyšší jas, a kvalitnejšie farebné podanie.

6. Pasívna 3D technológia

Technológia Cinema 3D sa dostala aj do OLED TV od LG. Ak vám prekážajú aktívne okuliare pri sledovaní 3D filmov svojou veľkosťou, nutnosťou mať nabité batérie alebo neustálim blikaním, vyskúšate túto technológiu. Navyše sú okuliare lacné, teda ak ich znehodnotíte alebo stratíte nemusíte sa obávať vysokej investície do nových.

LG OLED TV

7. Aby čierna čiernou bola

Technológia OLED, podobne ako plazmové televízie, nevyžadujú žiadne dodatočné podsvietenie obrazovky. Podanie čiernej farby je preto oveľa vernejšie než na LCD obrazovkách. Pri OLED je ale problematická čierna farba ešte o úroveň vyššie, než pri plazmových televíziách.

8. Bude to 100 krát rýchlejšie než iné TV

Počet Hz počítaných na stovky jednoducho zanikne. Podľa LG je ich OLED TV 100x rýchlejšia v zobrazovacej frekvencii než bežné televízie. Hodnota Hz sa však pokojne môže vyšplhať aj desiatkam tisíc Hz. Rozmazané rýchle scény budú minulosťou.

LG OLED TV

9. Predbehnete dobu

Pri zakúpení podobnej televízie jednoznačne predbehnete dobu a znova nemusíte pár rokov rozmýšľať o novej televízií. Môžete si opäť prehrať svoje obľúbené filmy a vychutnať si ich v novej, neporovnateľnej kvalite. Ideálne by bolo ak by už od začiatku disponovala rozlíšením 4K, no na takýto kúsok si musíte počkať do budúceho roku.

10. Je to televízia, ktorú vám budú závidieť všetci susedia a známi

Keď už „vyhodíte“ za exkluzívnu televíziu takmer 10 000 € môžete sa s ňou pokojne doma vytiahnuť pred návštevou či kamarátmi. Pozeranie hokejového alebo futbalového zápasu, ktorý bude nenápadne usporiadaný u vás doma je ideálna príležitosť. Prípadné závistlivé pohľady si môžete len užívať. 🙂

LG OLED TV

Foto: Techbox, LG

Komentáre k článku